Що буде з організмом, якщо відмовитися від кави на пів року?

Що буде з організмом, якщо відмовитися від кави на пів року? | INFBusiness

Ранкова чашка кави — ритуал відкриття нового дня для багатьох людей. Ароматна і міцна, вона давно займає особливе місце в наших серцях: ніякий інший напій не підбадьорить так само швидко. Попри те, що кава викликає звикання, помірне її споживання приносить організму користь. Кава сприяє тонусу судин і серця, допомагає запобігти серйозним захворюванням, наприклад, хворобі Паркінсона, інформує Ukr.Media.

Однак перевищення норми споживання кофеїну (400 мг в день) тягне зворотний ефект: виникають проблеми з тиском і нервовою системою, з організму вимивається кальцій та інші мінерали. Ми з'ясували, як відреагує організм, якщо відмовитися від напою на пів року.

Перший день без кави

Перші дні без кофеїнової стимуляції проходять найбільш важко. Організм звик до того, що кава запускає вироблення адреналіну і дає відчуття бадьорості. У перший день без кави прокинутися і здригнутися буде набагато важче, концентрація на справах помітно знизиться. Звикання дає про себе знати на психологічному рівні: виникає відчуття роздратування від того, що звичної теплої чашки з ароматною кавою немає в руках.

Через 3 дні

Можливі проблеми зі сном, не відпускає відчуття постійної втоми. Це пов'язано з виробленням гормону аденозину, який провокує млявість. Кава блокує рецептори аденозину, але з часом вони адаптуються, і тепер, коли ви перестали пити каву, можуть виникати головні болі: найчастіше це пов'язано не тільки з аденозином, але і з нестачею цукру, який надходив в організм разом з кавою. Цю проблему легко вирішити, вживаючи вранці продукти з глюкозою. Кава підвищує кислотність кишечника, без його впливу мікрофлора шлунково-кишкового тракту почне відновлювати оптимальний для себе кислотно-лужний баланс.

На психологічному рівні люди відчувають різні емоції. Ті, хто вживав каву у великих кількостях, все ще відчувають до неї тягу і відчувають перепади настрою. Ті ж, хто пив 1-2 чашки в день, відчувають, як почуття прихильності до кави йде вже на цьому етапі.

Через 1 тиждень

Через 7 днів організм повністю позбувся слідів кофеїну і знаходить власні резерви для ефективної роботи без стимуляторів. Сон стає більш глибоким, міцним і повноцінним. Поступово відновлюється робота щитоподібної залози, що відповідає за вироблення гормонів. Зникає жовтизна зубів, емаль починає відновлюватися за рахунок мінералів слини і стає міцніше.

Нервова система також зміцнюється: зникає відчуття дратівливості через дрібниці, настрій стабілізується. Можливе незначне зниження ваги: при відмові від кави спостерігається зниження апетиту. А якщо до експерименту ви пили каву з молоком, великою кількістю цукру або сиропів, втрата ваги буде ще помітніше.

14 днів без кави

На цьому етапі йде психологічна залежність від кави. Більше немає відчуття її нестачі у звичному меню, йде бажання заварити чашечку при перших ознаках втоми. Працездатність стає навіть краще, ніж в "кавовий період": це безпосередньо пов'язано з поліпшенням якості і тривалості сну, відновленням циркадних ритмів.

1 місяць без кави

На 30 день відмови від кави організм повністю перебудувався на новий режим. Сліди впливу кави на внутрішні органи зникли: гормони виробляються незалежно від надходження кофеїну, мікрофлора кишечника стала менш кислотною, нормалізувався тиск. У цей період, повернувшись до споживання напою, колишній завзятий кавоман виявить, що бажання пити каву в тих же обсягах більше немає. Це свідчить про те, що звикання до кави обумовлено більше психологічними причинами. На фізіологічному рівні організм позбавляється від кофеїнової залежності вже через 1-2 тижні.

Пів року потому

Отже, 6 місяців без кави, наскільки відчутні результати? Насправді, практично непомітні. Організм позбувся всіх ознак і наслідків звикання ще місяці тому. Подальший розвиток подій залежить цілком від бажання людини. Відразу вживати каву в тих же кількостях не вийде: організм настільки відвик і від смаку, і від впливу напою, що задоволення буде мало.

Поступово ж повернутися до 1-2 чашок в день досить легко. Головне: відчувати свою норму споживання, дотримуватися балансу і отримувати непідробну радість.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *