Філіппіни будуть рішуче захищати свою територію – президент

Філіппіни будуть рішуче захищати свою територію - президент | INFBusiness

Філіппіни будуть рішуче захищати свою територію – президент 18.05.2024 09:52 Укрінформ Президент Філіппін Фердинанд Маркос-молодший заявив, що країна буде рішуче захищати власні території, натякаючи на зростання напруженості у відносинах із Китаєм через територіальні суперечки в Південнокитайському морі.

Про це повідомляє Reuters, передає Укрінформ.

«Ми будемо рішуче захищати те, що належить нам», – заявив Маркос у своїй промові перед випускниками військової академії.

Він підкреслив, що філіппінська сторона в захисті свого територіального суверенітету буде чітко дотримуватись міжнародних законів і правил.

«У наших діях проти порушників, які зневажають територіальну цілісність Філіппін, ми керуватимемося законом і відповідальністю члена міжнародного співтовариства, який дотримується правил», – зазначив президент.

Він не назвав країн-порушників, але найгостріші територіальні суперечки Філіппіни мають із Китаєм за контроль над великими районами в Південнокитайському морі.

Останнім часом під час сутичок поблизу спірних мілин і острівців берегова охорона Китаю все частіше застосовує проти філіппінських суден водомети, завдаючи поранень членам їх екіпажів та пошкоджень майна, що Філіппіни називають «небезпечними маневрами».

Китай претендує на майже все Південнокитайське море, яким щорічно проходить морської торгівлі на $3 трильйони, зазіхаючи на території, що контролюються Філіппінами, Брунеєм, Малайзією, Тайванем і В’єтнамом. При цьому, Пекін ігнорує рішення Міжнародного суду в Гаазі від 2016 року, який встановив, що всі його територіальні претензії не мають правових підстав.

Як повідомляв Укрінформ, уряд Філіппін посилить моніторинг і охорону рифів, мілин та островів у своїй виключній економічній зоні в Південнокитайському морі, де виявлено ознаки активізації Китаєм меліоративних робіт і підготовки будівництва штучних островів.

Філіппіни Оборона Президент

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *