Чотири нейтральні країни Європи хочуть зближення з НАТО через агресію Росії

Чотири нейтральні країни Європи хочуть зближення з НАТО через агресію Росії | INFBusiness

Чотири нейтральні країни Європи хочуть зближення з НАТО через агресію Росії 07.05.2024 16:16 Укрінформ Нейтральні Австрія, Швейцарія, Мальта та Ірландія хочуть "поглибити" свої відносини з НАТО, у т.ч. шляхом спільних навчань та обміном інформацією.

Як передає Укрінформ із посиланням на австрійську газету Die Presse, відповідний неофіційний документ (Non-Paper) був надісланий цими країнами у штаб-квартиру НАТО у грудні минулого року. 

"У старому році, незадовго до Різдва, дипломати Австрії і трьох інших нейтральних країн надіслали двосторінкового листа. У ньому йшлося про пропозицію тісніших відносин, а адресатом була організація, розташована на авеню Леопольда ІІІ в Брюсселі: НАТО. Австрія, Ірландія, Мальта і Швейцарія звернулися до оборонного альянсу, бо хочуть "розширити" своє партнерство з Альянсом", – йдеться у статті австрійського видання.

У надісланому Non-Paper, який є у розпорядженні Die Presse, чотири нейтральні країни також зробили "дуже конкретні пропозиції" щодо того, як можна просунути співпрацю вперед – від додаткових спільних навчань до "привілейованого доступу до документів і інформації" на основі взаємної довіри, а також налагодження взаємодії з альянсом у сферах кібербезпеки, захисту об'єктів критичної інфраструктури та боротьби "з новими підривними технологіями".

У листі чотири нейтральні країни називають себе "найближчими партнерами НАТО, коли йдеться про спільні цінності", і підкреслюють "зростаючу важливість" партнерства з Альянсом у ці часи. Також вони наголошують, що незаконна агресивна війна Росії проти України "зачіпає всіх нас".

У НАТО підтвердили Die Presse, що четвірка нейтральних країн намагається "поглибити співпрацю", і що основою для цього є грудневий лист. Ця ініціатива вже почала реалізовуватись: заплановано кілька зустрічей на високому рівні.

У МЗС Австрії підтвердили координацію дій та співпрацю у рамках четвірки нейтральних країн та пояснили це "геополітичним вітром". Водночас було вказано на те, що про вступ Австрії до НАТО не йдеться.

Як повідомляв Укрінформ, раніше Фінляндія та Швеція переглянули політику щодо вступу в НАТО відразу після вторгнення Росії до України в лютому 2022 року та приєдналися до цього оборонного альянсу.

Австрія Ірландія Мальта НАТО Швейцарія Війна Війна з Росією

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *