Саміт перших леді та джентльменів у Києві: поговорять про душу разом із Стівеном Фраєм

Саміт перших леді та джентльменів у Києві: поговорять про душу разом із Стівеном Фраєм

Саміт перших леді та джентльменів у Києві: поговорять про душу разом із Стівеном Фраєм | INFBusiness

Фото: прес-служба

До Києва на Саміт 6 вересня з’їдеться подружжя лідерів країн – перші леді та джентльмени. Захід, який організувала у 2021 році перша леді України Олена Зеленська, пройде втретє та прийме ще більше учасників, ніж попередні.

На Самітах в Україні обговорюються виклики, які постають перед усіма країнами світу. Два роки тому це була пандемія коронавірусу, 2022 року – російська агресія в Україні та повоєнне відновлення країни. Цього року перші леді та джентльмени обговорять ментальне здоров’я людства в епоху глобальних змін та зрушень.

– Протягом останнього десятиліття людству довелося пережити кілька руйнівних викликів: пандемія COVID-19, економічна криза, спричинена її наслідками, зміни клімату, масштабні стихійні лиха, повномасштабна війна в Європі, яку розпочала Росія проти України. але також виявляють загальну для людства крихкість – ментальне здоров’я, – йдеться у прес-релізі Саміту.

Організатори та учасники Самітів називають себе «м’якою силою», здатною поряд з дипломатією вирішувати суперечки, що виникають, і знаходити консенсус, не застосовуючи жорсткої сили і тим більше зброї. Цього року перші леді та джентльмени спробують відповісти на різні питання. Як війна впливає на здоров’я людей? Як дбати про психічне та фізичне здоров’я підлітків та молоді, яким вже через 15 років доведеться визначати майбутнє людства? Як, переживаючи глобальні та індивідуальні кризи, залишатися людиною та зберігати у собі стійкість?

Ведучим стане зірка “Шерлока Холмса”

Ведучими третього Саміту перших леді та джентльменів будуть українська телеведуча Анна Гомонай та всесвітньо відомий британський актор (Майкрофт Холмс у фільмі 2011 року “Шерлок Холмс та гра тіней”), сценарист, режисер, телеведучий та письменник Сті. Список зіркових гостей вересневого Саміту, як і місце його проведення, тримається поки що в секреті з міркувань безпеки. Але якщо переглянути списки учасників попередніх Самітів, то можна зрозуміти, наскільки цей захід є популярним і авторитетним не лише серед перших леді та джентльменів, а й серед політиків, письменників, філософів, артистів…

Так, на перший Саміт у 2021 році в Україну приїхали подружжя лідерів з різних країн: Латвії, Литви, Сербії, Ізраїлю, Німеччини, Туреччини, Хорватії, Коста-Ріки, Бразилії, Європейської ради, а також дочка президента Лівану Клодін Аун, дружина екс-президента США Хілларі Клінтон, актриса Робін Райт, ліванський письменник Нассім Ніколас Талеб та афганська режисер Сахра Карімі.

Саміт перших леді та джентльменів у Києві: поговорять про душу разом із Стівеном Фраєм | INFBusiness

Саміт перших леді та джентльменів у Києві: поговорять про душу разом із Стівеном Фраєм | INFBusiness

Ведучий самміту Стівен Фрай.

У другому саміті вже брали участь 23 перші леді та джентльмена – приєдналися Австрія, Бельгія, Греція, Іспанія, Канада, Франція, королева Швеції тощо, а також близько півсотні відомих у Європі та світі спікерів, у тому числі президент Республіки Польща Анджей Дуда, президент Європейської ради Шарль Мішель, генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров’я Тедрос Гебрейєсус, британський футболіст і меценат Девід Бекхем, американський актор Річард Гір. Саміт-2022 відбувся у форматі телемосту між п’ятьма країнами. Головна студія розташовувалась у Києві, чотири інші – у Варшаві, Брюсселі, Вашингтоні та Лондоні.

Олена Зеленська переконана: роль перших леді у світі змінюється, їхній голос стає все гучнішим.

– Платформа Саміту працює, незважаючи на війну. І навіть ще ефективніше… Ми знайшли принципово нові формати взаємодії та отримали її практичні результати. На нашому прикладі «м’яка сила» стає дієвою та потужною, а роль перших леді помітно зростає, – наголошує Олена Зеленська.

Цього року на Саміті буде запущено дві нові дискусійні панелі Mental Stage. Одна з них буде присвячена запуску міжнародного медичного партнерства – тут зберуться глави закордонних міністерств охорони здоров’я, які обговорюватимуть психічне здоров’я та способи його збереження для громадян своїх країн. На другій панелі поговорять про зв’язок ментального здоров’я та мистецтва. Тут варто чекати на виступи зіркових гостей, чиї імена поки не розкриваються. Відомо, що це будуть письменники, фотографи, актори та режисери як українські, так і голлівудські, і серед них – володарі премії «Оскар».

Переглянути цей допис до Instagram

Допис, поширення Summit of First Ladies and Gentlemen (@summit_flg)

Источник: kp.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *