Автокредитування: коли та як вигідніше купувати машину

Автокредитування: коли та як вигідніше купувати машину | INFBusiness

Восени в Україні може статися зростання продажу авто в кредит, що буде пов’язане з покращенням умов автокредитування. Здебільшого це відбудеться внаслідок зниження на 2-3% відсоткових ставок, у середньому – до 12% річних.

Керівник автокредитування “Глобус банку” Сергій Кіпоренко пояснив, що це відбудеться після зниження облікової ставки НБУ, яка до кінця року може впасти до 18% річних, що зробить кредити “дешевшими”. У свою чергу це вплине на зростання продажів на авторинку. Так, якщо у січні в Україні в кредит було куплено 316 авто, тепер їх 943, а до кінця року на місяць за програмами автокредитування можуть продавати до 1500 автомобілів.

Які авто найчастіше купують в кредит

За словами експерта, найчастіше в кредит беруть машини: Skoda (20% від загальної кількості придбаних авто в кредит), Renault (20%), Volkswagen (17%), Toyota (17%) та BMW (15%). Частка придбаних у кредит авто інших брендів становить близько 11-13%.

Сергій Кіпоренко також відмітив, що в загальній структурі попиту, порівняно з травнем-червнем глобальних змін не відбулося: близько 22-25% автокредитів припадає на електромобілі та гібридні авто за ціною від 30 тис. доларів до 45 тис. доларів, 20% “кредитних” автівок складають преміумавто вартістю 100 тис. доларів і вище, 15% автокредитів видається на автомобілі вартістю 16-18 тис. доларів.

Як краще купити машину в борг

Сергій Кіпоренко надав три практичні поради тим, хто планує вперше придбати авто у кредит:

 • звернутися до банку/фінустанови з мінімум 2-3 варіантами автокредитів (кредитні програми з різними умовами придбання автомобіля як за розміром першого внеску, так і за строком його погашення);
 • банк/фінансова установа має запропонувати досить широку лінійку партнерських програм із різними автобрендами за категоріями “економ”, “бізнес”, “преміум”;
 • варто орієнтуватися на співвідношення цінової категорії авто з умовами кредитної програми, щоб виплати за нею не перевищували 30% від щомісячного доходу позичальника.

За думкою експерта, до кінця 2023 року кількість українців, що вперше купуватимуть авто в кредит, може скласти “до 10-15% від загальної кількості “кредитних” придбань нових автомобілів”.

В Україні здорожчала реєстрація автомобілів

Нещодавно у Головному сервісному центрі МВС повідомили про збільшення вартості державної реєстрації транспортних засобів. Це пов’язано зі здорожченням бланкової продукції в Україні.

Орієнтовна вартість реєстрації або перереєстрації транспортного засобу становить:

 • для транспортних засобів усіх категорій або окремих агрегатів (із видачею номерного знака) — 955 грн: послуга — 200 грн, бланк свідоцтва — 405 грн, номерний знак — 350 грн,
 • для мототранспорту (із видачею номерного знака) — 727 грн: послуга — 200 грн, бланк свідоцтва — 405 грн,
 • для причепів (із видачею номерного знака) — 716 грн: послуга — 200 грн, бланк свідоцтва — 405 грн, номерний знак — 111 грн,
 • для мопедів або окремих їх агрегатів становить (із видачею номерного знака) — 698 грн: послуга — 200 грн, бланк свідоцтва — 405 грн, номерний знак — 93 грн.

Окремо може бути нараховано комісію банківської установи або платіжної системи.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

 • Чи можна заощадити бензин, якщо вимкнути кондиціонер у машині? Відповідь досвідченного автомехініка вас здивує
 • Навіщо фрілансеру відкривати ФОП та як це зробити швидко та без проблем
 • Чоловік хотів перевести зі свого рахунку 100 тисяч гривень, платіж відхилили, але Монобанк все одно списав кошти. Що вирішив суд?
 • Що таке промокоди та де їх знайти – як купувати товари зі знижками

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *