3 вересня — день Тадея Проповідника: історія, традиції та прикмети свята

3 вересня — день Тадея Проповідника: історія, традиції та прикмети свята | INFBusiness

Тадей Проповідник — народне свято, що відзначається щорічно 3 вересня. Зародилося на Русі з приходом православної віри. У цей день шанували апостола Тадея і мученицю Вассу і починали збирати посіви льону. Вірили, що погода в свято може визначити, якими будуть майбутні осінь і зима, інформує Ukr.Media.

Історія свята

Тадей народився в Едессі. Перебуваючи в Єрусалимі, він випадково почув церковну проповідь Іоанна Хрестителя. Після цієї події його світогляд змінився на 180 градусів. Тадей пройшов через обряд хрещення і став одним із сімдесяти проповідників, які були надіслані в різні поселення для донесення до мас послань Христа. Після жорстокої страти Ісуса чоловік повернувся в рідні краї, однак віра в істинність слів пророка не покинула його. Він і далі продовжував шанувати християнські догмати, паралельно розповідаючи іншим людям про них. Завдяки старанням Тадея багато людей знайшло нове життя під наглядом Господа. В процесі проповідей апостола траплялися справжні чудеса. Це посприяло тому, що жерці і сам князь Авгарь прийняли християнську віру. Після створення двох храмів в єврейських містах проповідник прийняв рішення продовжити свій шлях і розширити території, на яких люди увірували в Христа Спасителя.

У цей день шанують ще й мученицю Вассу. Чоловік жінки здійснив зраду, в результаті якої довелося страждати всій сім'ї нещасної. Він видав владі їх таємницю, що стосується віри в вчення Ісуса Христа. Васса стала свідком жорстоких катувань над її синами, які не бажали відмовлятися від своїх переконань і поклонятися будь-яким богам крім християнського. В результаті вони не перенесли болісні тортури і померли. Васса і сама зазнала фізичного та психологічного насильства. Однак не здалася і до кінця життя шанувала лише одного Бога.

Традиції та обряди

Головна традиція свята — початок сезону збирання льону. Після збору врожаю його залишали на полі, щоб з нього вийшли надлишки вологи. Крім того, завдяки цій процедурі льон ставав більш пружним і м'яким. При цьому жінки заклинали прибрані посіви не боятися ні дощу, ні палючого сонця, ні вітрів.

Вірили, що в полях живе прекрасна дівчина зі світлим волоссям і блакитними очима, що оберігає посіви в полях від дитячих витівок. Деякі селяни навіть розповідали, що зустрічали її особисто. Вважалося, що ця дівчина дасть знак працьовитому хазяїну, який свідчить про дозрівання льону і можливості початку його збору.

Прикмети погоди на 3 вересня

День Тадея багатий на народні прикмети:

  • Діти, народжені 3 вересня, будуть володіти видатними лікарськими здібностями, може навіть стануть лікарями.
  • Якщо до свята горобинові дерева вже повні ягід, то восени випаде багато опадів.
  • Курки втрачають оперення — значить зима буде сніжною і теплою.
  • Якщо в день торжества світить сонце і небо ясне, то хороша погода простоїть ще три тижні.
  • Починають жовтіти нижні ряди листя на березі — осінь прийде ще не скоро, верхні — холоди настануть раніше терміну.
  • Якщо миші глибоко зариваються в сіно, щоб зробити гніздо — восени будуть часто йти дощі.
  • Якщо біля стовбурів дерев знаходять багато жолудів — Різдво буде сніжним.
  • Вважали, що, збираючи льон, недозріле насіння не страшно залишити в копицях сіна. Воно і там взимку зійде.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *