22 вересня – День праведних Іоакима і Анни: звичаї, традиції та прикмети свята

22 вересня – День праведних Іоакима і Анни: звичаї, традиції та прикмети свята | INFBusiness

Народне свято Іоаким і Анна відзначається 22 вересня (за старим стилем — 9 вересня), інформує Ukr.Media.

У цей день православна церква згадує батьків Діви Марії (Богородиці) — Святих Іоакима і Анну.

Звичаї та традиції свята

День Акима (Іоакима) і Анни, який є святом Різдва Богородиці, за старих часів називали ще Днем породіль. Обоє святих вважаються покровителями породіль і бездітних жінок. У цей день вітали молодих матерів, а також вшановували повивальних бабок. На їх честь влаштовували бенкети і масові гуляння.

Безплідне подружжя і молодята в цей день підносили дорогі подарунки близьким родичам, бо, згідно з народними повір'ями це було повинно допомогти в зачатті дитини. Парубки в Аннин день брали участь в жартівливих потіхах і кулачних боях і силових змаганнях, бо незабаром їм суджено було стати рекрутами. Згідно з повір'ям, якщо бездітна жінка в цей день помолиться Богоотцям про дитину, то її благання будуть почуті і обов'язково здійсняться.

Якщо на Пречисту (21 вересня) до молодят в гості приходили родичі, то на Акима і Ганну було прийнято кликати в гості сусідів. Сусіди відігравали важливу роль у житті селянської родини, адже саме до них зверталися за допомогою або щоб поділитися радістю. Сусіди і "формували громадську думку", кажучи сучасною мовою, про нову молоду сім'ю, тому частування сусідів 22 вересня було одним з важливих кроків у цьому напрямку. Молодята в перший рік спільного життя намагалися продемонструвати хороші відносини між собою і вміння вести господарство.

За старих часів з приходом гостей було пов'язано багато обрядів. В основі ритуалу лежав обмін привітаннями між гостем і господарем. Перш за все господар повинен був висловити радість з приводу приходу гостя, потім спитати про здоров'я і благополуччя сім'ї, поцікавитися тим, як гість дістався до будинку. У відповідь гість вітав господаря і повідомляв йому про мету візиту, хоча про нього і так вже було відомо заздалегідь. У давнину вважалося, що гість — це представник вищих сил. Даруючи подарунки і вимовляючи тости, він несе в будинок благополуччя.

Відрізнялося це свято обрядовою кашею. Каша завжди була особливою стравою, адже вона супроводжувала людину від народження (породіль годували і на хрестинах подавали особливу кашу) до смерті (нею ж поминали покійних). Дуже добре підходить вона і для побутової магії — адже вона ідеальна для наклепів, оскільки несе позитивну енергію літа, сонця і дощу, а змови на неї мають особливу силу, яка часто перевершує багато інших способів зміни дійсності.

Народні прикмети

  • Якщо 22 вересня павутини багато, — прикмета, що буде осінь теплою і довгою, а зима студеною і пізньою.
  • Якщо дикі гуси прогулюються зграями, а шпаки не поспішають відлітати в теплі краї, то осінь затягнеться надовго і буде дощовою.
  • Помітили, що у верби почало опадати листя, значить, наближається морозна зима.
  • Рання линька у диких тварин віщує швидке настання холодів.
  • Якщо в цей день дрова заготовити, то взимку в будинку буде набагато тепліше.
  • На модрині залишилися голки, — значить, взимку снігу навалить, але він швидко розтане.
  • Багато лушпиння на цибулі — зима буде холодною.
  • Листя з вишні ще не опало — до теплої погоди.
  • Ожеледь 22 вересня — до дощу.
  • Сніг випав 22 вересня, — прикмета, що озимі вродять.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *