Європарламент наступного скликання може бути менш проукраїнським – експерт

Європарламент наступного скликання може бути менш проукраїнським - експерт | INFBusiness

Європарламент наступного скликання може бути менш проукраїнським – експерт 05.05.2024 20:20 Укрінформ Кандидатка на виборах у Європарламент від Латвії Іванна Волочій, яка багато працює в структурах ЄС, вважає що Європарламент нового скликання може бути менш проукраїнським, що вже треба враховувати в поточній політичній діяльності.

Про це вона сказала в інтерв'ю Укрінформу.

«Що важливо знати та розуміти про Європарламент в контексті України та нашої війни? Цей парламент за своїм складом, за рішеннями, які ухвалювали, був проукраїнським. Ми мали стійку та очевидну більшість і звикли до цього. Але немає впевненості, що так само буде і після червневих виборів», – сказала Волочій.

За її словами, зокрема є привід переживати за показники ліберальної групи, оскільки «сильно набирають обертів праві сили, особливо в Німеччині, Франції та й у Східній Європі, зокрема в країнах Балтії».

«Що це означатиме для нас? Важче буде збирати більшість задля рішень на користь України. Треба буде шукати компроміс також з правими. Це несе додаткові ризики, наприклад, в агросфері. Що є дуже важливим для України, адже наш агробізнес має велике значення для підтримання економіки», – зазначила кандидатка в євродепутати.

Тому, на її думку, «треба працювати тепер і вже варто думати, як діяти потім, після виборів».

Іванна Волочій, українка за походженням, яка має бельгійський паспорт, є першим номером у списку латвійської ліберальної партії Рух «За!» на виборах у Європарламент. Вона два десятиріччя працює в різних структурах ЄС. Наразі Волочій є менеджером з питань комунікації ліберальної групи в Європейському парламенті Renew Europe (Оновимо Європу), третьою за чисельністю в Європарламенті нинішнього скликання.

Як повідомлялося, вибори в Європарламент відбудуться 6-9 червня.

Європарламент Латвія Україна Війна Війна з Росією

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *