Європа має бути готовою до можливого вторгнення Росії у деякі країни НАТО – французький депутат

Європа має бути готовою до можливого вторгнення Росії у деякі країни НАТО - французький депутат | INFBusiness

Європа має бути готовою до можливого вторгнення Росії у деякі країни НАТО – французький депутат 22.05.2024 13:44 Укрінформ У Франції не вбачають реальної загрози можливого вторгнення Росії до деяких країн НАТО, але у подіях у Грузії, Сирії, Молдові та Україні простежується "чітка лінія" кремлівського режиму, тому Європа має підготуватися.

Таку думку висловив у інтерв'ю РБК-Україна депутат Національної асамблеї Франції Жульєн Байю, передає Укрінформ.

"Ще ні (не бачать загрози реального вторгнення Росії до деяких країн НАТО – ред.). Це здається чимось далеким. Але якщо озирнутися назад, я маю на увазі Грузію, Сирію, Молдову, Україну, то видно чітку лінію", – сказав Байю.

Він вважає підхід російського керівництва до міжнародної політики імперіалістичним.

"Очевидно, вони вважають країни Балтії частиною Росії. І я бачу, що Росія переходить до військової економіки, реорганізує свою армію та готується до наступного кроку. Якщо вони виграють або здобудуть половинчасту перемогу в Україні, то, очевидно, наступним кроком може стати Молдова. Можливо, не за рік, а протягом 5 чи 10 років", – спрогнозував політик.

На його думку, Європа має підготуватися до цього. У цьому контексті Байю зауважив, що Путін завжди перевіряв реакцію світової спільноти на свої дії. Зокрема, так було і після початку війни на сході України.

"Що відбувається? Ну, не так уже й багато. Значить, ідемо далі. І величезним випробуванням є загроза для країн Балтії. Чим відповідає Європа? Ми не хочемо експериментувати. Ось чому це екзистенційне питання для Європи. І я не бачу жодного майбутнього для Франції за межами Європи, або якщо Європа впаде. Ми не хочемо відповідати на це питання, і найкращий спосіб не відповідати на нього — підтримати повну перемогу України", – переконаний депутат Національної асамблеї Франції.

Як повідомлялося, президент Польщі Анджей Дуда наприкінці березня закликав членів НАТО збільшити свої військові внески до 3% на тлі нових повідомлень про те, що РФ може націлитися на військовий альянс упродовж двох-трьох років.

Фото: Arthur Nicholas Orchard / Hans Lucas

Депутат Європа Франція НАТО Росія Війна

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *