Ватикан планує відкрити постійне представництво у Китаї

Ватикан планує відкрити постійне представництво у Китаї | INFBusiness

Ватикан планує відкрити постійне представництво у Китаї 22.05.2024 05:31 Укрінформ З метою поліпшення дипломатичних відносин з Китаєм Ватикан має намір відкрити постійне представництво у цій країні.

Про це заявив державний секретар Ватикану кардинал П’єтро Паролін, передає Укрінформ із посиланням на Reuters.

«Ми давно сподіваємося на те, що зможемо мати стабільну присутність у Китаї», – сказав він.

За словами кардинала, Ватикан готовий розглянути нові дипломатичні формули. «Форма може бути різною, не будемо зациклюватися на одній», – зауважив він, припустивши, що посланник Китаю у Ватикані може прийняти інший титул.

Паролін уточнив, що визнання Ватиканом Ради китайських єпископів, яка контролюється Комуністичною партією КНР, також стоїть на порядку денному, «робота у цьому питанні триває».

Відносини між Ватиканом та комуністичним Китаєм історично складалися непросто, нагадує Reuters. Папа Римський Франциск зробив пріоритетним завданням їх нормалізацію, спираючись на знаковий пакт 2018 року про призначення єпископів.

Як повідомлялося, у вересні 2018 року КНР та Ватикан підписали у Пекіні історичну тимчасову угоду щодо єпископів. Папа Франциск визнав сімох єпископів, призначених Китаєм у рамках домовленості.

Питання про те, хто призначає єпископів лежить в основі незгоди відтоді, як Китай уперше розірвав дипломатичні відносини зі Святим Престолом у 1951 році.

У Китаї налічується близько 10 мільйонів католиків.

Китай Ватикан Дипломатія

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *