Третій раунд човникової дипломатії Китаю: що замовчують у Пекіні

Третій раунд човникової дипломатії Китаю: що замовчують у Пекіні | INFBusiness

Третій раунд човникової дипломатії Китаю: що замовчують у Пекіні 15.05.2024 12:30 Укрінформ Напередодні Cаміту миру КНР активізувала зовнішньополітичну діяльність на Глобальному Півдні

Минулого тижня увага більшості політиків, експертів і медіа була прикута до турне голови КНР Сі Цзіньпіна країнами Європи. Від китайського лідера очікували важливих заяв чи сигналів про подальші наміри Пекіна щодо російської війни проти України, економічної політики, перспектив відносин із Європейським Союзом і ще багато чого.

Під прикриттям цієї події китайська дипломатія провела захід, який залишився поза увагою, але який може мати значні наслідки для майбутньої боротьби України за звільнення від російських окупантів і встановлення справедливого миру.

ЗАЯВЛЕНА ЧОВНИКОВА ДИПЛОМАТІЯ

Як відомо, Китай, трохи повагавшись на початку повномасштабного російського вторгнення в нашу країну, врешті-решт оголосив про нейтралітет. У розумінні Піднебесної, як стало очевидно після двох років війни, це означає не триматись на однаковій відстані від сторін конфлікту, а лише не надавати їм військову допомогу – озброєння, боєприпаси, спорядження.

Поза цим пунктом – можна все, зокрема, підтримувати країну-агресорку дипломатично, нарощувати обміни на всіх рівнях і карколомними темпами збільшувати торгівлю, рятуючи російську економіку від краху. Такі відносини з Москвою в Пекіні називають «звичайною міждержавною взаємодією» і «нормальною двосторонньою торгівлею», захищаючи свої зв’язки перед критиками з Заходу.

За понад два роки російського вторгнення Китай жодного разу не вказав, хто є агресором, а хто жертвою, і продовжує називати війну, в унісон із російською пропагандою, «кризою в Україні». Попри очевидну підтримку режиму Путіна й небажання помічати численні порушення Москвою міжнародних норм і правил, Пекін усе ж імітує миротворчу активність і шукає «шляхи політичного врегулювання української кризи», тієї, якої не існує в природі.

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *