Росія використала антивоєнні мітинги у Німеччині для підриву підтримки України – Bloomberg

Росія використала антивоєнні мітинги у Німеччині для підриву підтримки України - Bloomberg | INFBusiness

Росія використала антивоєнні мітинги у Німеччині для підриву підтримки України – Bloomberg 15.05.2024 13:41 Укрінформ Російська військова розвідка працювала над використанням «демонстрацій за мир» у Німеччині в рамках ширшої операції, спрямованої на вплив на громадську думку та підрив підтримки України.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Bloomberg із посиланням на європейських чиновників, ознайомлених із цим питанням і переглянутими документами.

За словами співрозмовників, однією з організацій, на які була націлена операція спецпідрозділу російського ГРУ, була Alternative Kinder Zukunft (AKiZ) та її фотопроєкт «Діти війни».

Сама фотовиставка відкрилася в Кельні в червні 2022 року, через кілька місяців після початку вторгнення Росії в Україну, і на її вебсайті вказується, що виставка «має на меті привернути увагу до страждань дітей у зонах бойових дій». 

Організатори повідомили, що проєкт був представлений у німецьких містах Гамбург, Берлін і Франкфурт, а також у Франції, Іспанії, Італії та Бельгії.

За словами європейських чиновників, AKiZ використовує цей майданчик для проведення кампанії проти Північноатлантичного альянсу та закликів припинити постачання зброї в Україну. 

Крім цього, AKiZ організовувала або брала участь у протестах і мирних акціях у кількох містах Німеччини, включаючи Берлін і Рамштайн, де розташована штаб-квартира повітряного командування НАТО. 

Водночас агентство не стверджує, що AKiZ пов'язана з російською розвідкою.

Саму ж невелику організацію очолює Оксана Вальтер, яка раніше відкидала критику, що вона пов’язана з проросійською пропагандою. 

Зазначається, що, окрім публікації контенту про протести та війну, AKiZ використовує свій вебсайт і канал TikTok для публікацій про вакцини від COVID-19 та уроки російської мови для дітей. 

Також її вебсайт рекламував короткометражні фільми, «присвячені пам’яті дітей-жертв, які були вбиті під час українських операцій на Донбасі на сході України».

Кремль має довгу історію в питанні використання європейських «рухів за мир». Під час холодної війни Радянський Союз регулярно висвітлював кампанії, що закликали до ядерного роззброєння в Європі та вивезення з континенту американської ядерної зброї, водночас показуючи себе «прихильним до миру», навіть у той час, коли Москва розгорнула власні ракетні системи, які націлені на НАТО.

Як повідомляв Укрінформ, французький міністр-делегат з питань Європи Жан-Ноель Барро, заступниця німецького міністра з європейських справ Анна Лурманн та польський міністр зі зв’язків з ЄС Адам Шлапка закликали подвоїти зусилля для захисту від дезінформаційних операцій з боку іноземних суб'єктів, пов'язаних з Росією.

Фото: Х / MarkusKraus6

Мітинг Німеччина Пропаганда Росія

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *