Боррель оголосив про виведення з Малі військової навчальної місії ЄС

Боррель оголосив про виведення з Малі військової навчальної місії ЄС | INFBusiness

Боррель оголосив про виведення з Малі військової навчальної місії ЄС 20.05.2024 02:55 Укрінформ Європейський Союз згорнув свою військову навчальну місію EUTM у Малі та вивів із цієї африканської країни весь її персонал.

Про це повідомив на офіційній сторінці в мережі Х Високий представник ЄС Жозеп Боррель, передає Укрінформ.

«Навчальна місія ЄС у Малі завершила роботу вчора (18 травня – ред.). Весь персонал, який працює під прапором Євросоюзу, залишив країну», – поінформував він.

Боррель висловив вдячність учасникам місії за «величезні зусилля з підготовки понад 20 тисяч військовослужбовців ЗС Малі, проведення консультацій, а також навчальних курсів».

Очільник європейської дипломатії уточнив, що навчальна місія EUTM у Малі підтримувала збройні сили цієї країни, а також об’єднані сили групи «G5 Сахель», допомагаючи боротися з тероризмом.

«Місія завершилася, але ми продовжуємо працювати в регіоні Сахель та посилюємо співпрацю з країнами Гвінейської затоки», – зазначив Боррель.

Нагадаємо, місія EUTM діяла у Малі з 2013 року. У січні 2024-го Малі та сусідні Буркіна-Фасо й Нігер (усі ці країни очолюють військові, які прийшли до влади внаслідок переворотів) заявили про вихід з Економічного співтовариства країн Західної Африки ЕКОВАС.

Євросоюз Малі Військові Боррель

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *