Україна отримала грант від США на понад мільярд доларів: на що підуть кошти

Україна отримала грант від США на понад мільярд доларів: на що підуть кошти | INFBusiness

До державного бюджету України надійшов грант від Сполучених Штатів у 1,15 млрд доларів через Цільовий фонд багатьох донорів Світового банку.  Кошти є частиною п’ятого додаткового фінансування в рамках проєкту Світового банку “Підтримка державних видатків для забезпечення стійкого державного управління в Україні” (PEACE in Ukraine).

Про це повідомляє пресцентр Міністерства фінансів. За їх даними, грант надійшов сьогодні, 11 жовтня.

“Проєкт має на меті часткову компенсацію видатків державного бюджету, зокрема соціальних та гуманітарних, що не пов’язані зі сферою безпеки і оборони. У 2023 році Україна отримала вже 10,9 млрд доларів США прямої бюджетної підтримки від США у формі грантів”, – йдеться у повідомленні.

Також у Мінфіні розповіли куди спрямовується грантове фінансування. За словами міністра фінансів Сергія Марченка, від початку повномасштабної війни до держбюджету України вже надійшло 22,9 млрд доларів США підтримки від Сполучених Штатів.

“Залучене грантове фінансування спрямовується на відшкодування видатків держбюджету, зокрема на виплати за окремими програмами державної соціальної допомоги (ВПО, особам з інвалідністю, малозабезпеченим сім’ям, виплати житлово-комунальних субсидій), виплати співробітникам ДСНС та на оплату праці працівників державних органів та педагогічних установ”, – додали у Мінфіні.

Гранти для України: на що витрачають та хто надає

Попередній грант від США Україна отримала 21 вересня, він складав 1,25 мільярда доларів. Ці гроші спрямували на відшкодування видатків держбюджету, а саме:

  • забезпечення пенсійних виплат
  • виплат співробітникам ДСНС;
  • оплати праці медпрацівників, які надають послуги за програмою медичних гарантій;
  • оплату праці держслужбовців та педагогічних працівників.

Цей грант не є дуже великим у порівнянні з попередніми. Для прикладу, на початку 2023 року Україна отримала від США 9,7 млрд доларів США прямої бюджетної підтримки. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

  • Фінляндія надасть Україні новий пакет військової допомоги майже на 100 млн євро
  • Бельгія спрямує 1,7 млрд євро Україні завдяки замороженим активам рф, не віддаючи їх: як так вийшло
  • Чи може євро мати таке ж значення, як долар в Україні – думка експерта

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *