Чоловік продавав рюкзак на OLX та натрапив на шахраїв. Чи повернув суд йому великі гроші, вкрадені з картки Приватбанку?

Чоловік продавав рюкзак на OLX та натрапив на шахраїв. Чи повернув суд йому великі гроші, вкрадені з картки Приватбанку? | INFBusiness

Чоловік вирішив продати свій рюкзак і виставив оголошення. Однак перейшовши за посиланням у повідомленні від покупця з його карток у ПриватБанку почали знімати кошти. Йдеться про 66 398 гривень та 2 180 доларів. 

Як зазначається у рішенні Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області, 9 червня 2022 року чоловік виклав на сайт “OLX” оголошення про продаж свого рюкзака. Через декілька хвилин йому на телефон прийшло повідомлення від покупця та запропоновано через послугу “OLX доставка” оформити замовлення. Після переходу за посиланням у нього почали стягуватися кошти з обох карток “ПриватБанку”. 

Одну з карток підключили до сервісу Google Pay без його запиту та згоди. По жодній із транзакції, а це у своїй більшості понад 20 тисяч гривень не приходили від банку жодні повідомлення із паролями підтвердження операції, а також не було ніяких дзвінків із банку про підтвердження транзакцій.

Реакція ПриватБанку

У ПриватБанку заявили, що чоловік надав дані своєї картки шахраям, які використали ці дані для входу в Приват24 та подальшого зняття грошей. Там вважають, що їхня вина відсутня. 

Розгляд справи 

Суд з’ясував, що саме в ході оформлення OLX доставки, через фішинговий сайт, чоловік, введений в оману, повідомив реквізити (CVV код картки, строк її дії) для здійснення транзакцій зі списання його коштів шахраями. Це виключає відповідальність банку за проведення цієї транзакції. Тож причинені збитки у такому випадку підлягають до відшкодування не коштом фінустанови, а особою, яка вчинила кримінальне правопорушення, за фактом якого проводиться досудове розслідування за ч. 1 ст. 190 Кримінального кодексу України.

Що вирішив суд? 

Позовні вимоги чоловіка до “ПриватБанку” про зобов’язання відновити залишок коштів на картковому рахунку у сумі 66 398 гривень та 2 180 доларів залишили без задоволення. 

“Враховуючи встановлення судом дій позивача, що сприяли втраті, незаконному використанню ПІН-коду або іншої інформації, яка дала змогу ініціювати платіжну операцію 9.06.2022 року, суд дійшов висновку, що у задоволенні позовних вимог слід відмовити повністю”, – додали у суді. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

  • ПриватБанк змінив правила відправки SWIFT-переказів: подробиці
  • Для клієнта ПриватБанку поповнення власної карти в банкоматі закінчилося помилкою, він вимагає повернути не зараховані 50 тисяч гривень: що відповіли у фінустанові
  • Справа Коломойського: підозру отримав колишній керівник столичної філії "Приватбанку"
  • Граєш та заробляєш! Як геймерам отримувати шалені гроші на Twitch

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *