Скільки грошей у Джо Байдена та чим він володіє?

Скільки грошей у Джо Байдена та чим він володіє? | INFBusiness

Джо Байден не тільки очільник найбільшої економіки світу, а й досвідчений власник нерухомості. Дві третини його особистого капіталу в $10 млн складають два будинки у штаті Делавер (США) загальною вартістю $7 млн. Чим ще володіє чинний президент США

У Forbes Ukraine є спільнота в LinkedIn. Там ми пишемо практичні кейси компаній, розповідаємо про інноваційну економіку та публікуємо поради з особистого розвитку і управління командою. Жодних новин. Приєднуйтесь за цим посиланням

У президента США Джо Байдена близько $10 млн власного капіталу, що на $2 млн більше, ніж коли він зайшов у Білий дім. Таке зростання не має нічого спільного із родинним бізнесом у далеких країнах. Річ у нерухомості.

Байден – власник двох будинків у штаті Делавер (США), загальна вартість яких – приблизно $7 млн. Після того як він став президентом, їх ціна зросла на $1,8 млн.

Найдорожчий нерухомий актив – літній будинок у популярному місці відпочинку Рехобот-Біч площею 445 кв. м, який Байден купив у 2017-му. Його вартість – близько $4,5 млн. 2017-й – перший рік Байдена після роботи віцепрезидентом при Бараку Обамі, тоді він заробив $11,1 млн завдяки виступам та книжкам. Того ж року в листопаді він добудував біля цього дому басейн, який міг обійтися йому приблизно у $75 000.

Тоді це могло здатися марнотратством, але таке рішення виявилося мудрою інвестицією. Під час пандемії та локдауну покупці «полювали» на такі будинки, як у Байдена – з великими подвірʼями та басейнами. Близькість до океану та парку теж збільшує вартість нерухомості. Сьогодні ціна будинку Байдена на Рехобот-Біч на $1,7 млн вища тієї, яку майбутній президент США за нього заплатив.

У Байдена є ще більший будинок у Вілмінгтоні, хоч і не такий дорогий, як перший. Ця нерухомість починалася із покупки землі у 1996 році за $350 000. У 2005-му на ділянці побудували котедж площею 177 кв. м, а два роки по тому тут виріс будинок у колоніальному стилі на 636 кв. м.

Роками саме вілмінгтонська власність була найдорожчим активом Байдена, він неодноразово брав рефінансування на неї до своїх фінансових успіхів 2017-го. Сьогодні вона коштує близько $2,5 млн, що на $700 000 більше, ніж два роки тому.

Ці два обʼєкти нерухомості разом становлять дві третини особистого капіталу Байдена.

Президент США Джо Байден та перша леді Джилл Байден на пляжі Рехобот, штат Делавер, 2 серпня 2023 року. /Getty Images

Президент США Джо Байден та перша леді Джилл Байден на пляжі Рехобот, штат Делавер, 2 серпня 2023 року. Фото Getty Images

Поціновувач прекрасного

Джо, представник середнього класу, чий речник не відповів на прохання про коментар, є неабияким поціновувачем прекрасного. У його батька, Джо старшого, було кілька спроб започаткувати власні бізнеси, поки він не знайшов свою нішу – автодилерство.

Коли Джо молодший у 1967-му одружився зі своєю першою дружиною, батько подарував йому авто корвет Stingray 1967 року випуску, заплативши за нього $5600 ($51 000 на сьогодні). Гідна інвестиція, адже ця автівка, яка все ще стоїть у президентському гаражі, сьогодні коштує близько $100 000.

Тих же часів сягає і любов Байдена до красивої нерухомості. Коли йому було близько 25 років, він купив три будинки й 34 га землі у штаті Меріленд з надією перетворити все це на родинне гніздо.

У короткостроковій перспективі він намагався на будинках заробити, здаючи їх в оренду. А його родина тим часом жила безплатно у сусідньому котеджі в обмін на догляд за місцевим басейном. Як він написав у своїх мемуарах, з грошима було сутужно: «Наді мною постійно нависала загроза провалу».

Інфографіка про розподіл статків президента США Джо Байдена. /Forbes

Інфографіка про розподіл статків президента США Джо Байдена. Фото Forbes

Проте у 1975-му він купив ще більший будинок – маєток площею 929 кв.м, який колись належав відомій делаверській родині Дюпонів.

Велике внутрішнє подвірʼя, будиночок біля басейну, кругова під’їзна доріжка і колонада, які були частиною цього мальовничого маєтку, стали приводом для дезінформаційних закидів прихильників його супротивника у президентських перегонах Дональда Трампа під час останньої президентської кампанії. Для них цей величний будинок був ознакою корумпованості Байдена, хоч він і продав його задовго до цього.

Все було набагато прозаїчніше: він заліз у чималі борги. На той час зарплата сенатора Байдена була $43 000, а він взяв кредит на $160 000, щоб купити цю нерухомість за $185 000.

Кредитна історія президента США

Байден тримався за будинок Дюпонів. Зростання вартості нерухомості зробила його такою собі скарбничкою. Коли Байдену потрібні були гроші, він брав рефінансування на будинок, все збільшуючи свій загальний борг.

У 1996-му Байден продав маєток за $1,2 млн, а $350 000 з них віддав за шматок землі, де він планував збудувати новий будинок біля ставка. Він звів тут два будинки. Ця нерухомість стала наступною його скарбничкою, тобто обʼєктом для рефінансування. Коли Байден став віцепрезидентом при Обамі, секретна служба США почала винаймати у нього котедж за нібито $26 400 на рік.

Одного року Бо та Гантер, сини Байдена, вирішили замінити двигун батькового корвета Stingray. Та у родини все ще були проблеми із грішми, особливо коли Бо захворів на рак, який зрештою і вбив його у 2015-му. Джо Байден думав продати вілмінгтонську нерухомість, щоб розплатитися із медичними рахунками. Але тоді чинний президент США Барак Обама йому сказав — якщо потрібні гроші, він з радістю особисто покриє ці витрати.

Президент США Джо Байден на відпочинку біля свого будинку в Рехобот-Біч, штат Делавер, 8 липня 2023 року. /Getty Images

Президент США Джо Байден на відпочинку біля свого будинку в Рехобот-Біч, штат Делавер, 8 липня 2023 року. Фото Getty Images

Період після завершення роботи віцепрезидент був дуже врожайним. У 2017-му Байден заробив $11,1 млн, у 2018-му – $4,6 млн, у 2019-му – $1 млн і $630 000 у 2020-му, коли його обрали президентом. У цей проміжок між двома найвищими посадами країни його власний капітал виріс з $2,5 млн до $8 млн.

Сьогодні президент навіть багатший завдяки своїй нерухомості, вартість якої не дала інфляції «зʼїсти» його статки. Байден не прихильник інвестицій в акції й у нього на руках багато готівки. Президент і перша леді США, Джилл Байден, інвестували у ринок менш як $310 000 через фонди взаємних інвестицій.

Ще більша сума просто лежить на банківських рахунках. Щороку президент отримує $400 000 зарплати плюс $250 000 пенсійних виплат.

Якщо Байдену у майбутньому знадобиться більше готівки, він завжди може взяти кредити під заставу своїх активів. Наприкінці минулого року він так і зробив, заставивши будинок біля океану, щоб отримати $250 000.

Недоторканим активом залишається корвет Stingray, який йому подарував батько. «Мені казали, що за нього дають багато грошей, – сказав минулого року Байден. – Знаю, якщо я колись продам його, Бо спуститься з небес і дасть мені прочухана».

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *