Ларрі Еллісон, Марк Цукерберг, Дженсен Хуанг, Ларрі Пейдж. 10 найбагатших техномільярдерів США у 2023 році. Рейтинг Forbes

Ларрі Еллісон, Марк Цукерберг, Дженсен Хуанг, Ларрі Пейдж. 10 найбагатших техномільярдерів США у 2023 році. Рейтинг Forbes | INFBusiness

Штучний інтелект і величезне урізання витрат призвело до зростання статків технологічних магнатів. Цього року до списку Forbes «400 найбагатших американців» потрапили 69 представників сфери технологій. Але найбільше заробити вдалося лише десятьом із них

Минулий рік для американських діячів технологічного сектору виявився важким. Разом вони втратили $315 млрд власних статків через підвищення облікової ставки в США та «ведмежий» стан ринку. Але за рік їм вдалося повернути майже все. 

Техногуру у списку Forbes «400 найбагатших американців» 2023-го з осені 2022 року збільшили свої статки на $300 млрд переважно завдяки хвилі ентузіазму інвесторів щодо штучного інтелекту. Загалом, 69 учасників цьогорічного рейтингу розбагатіли на технологіях, а у минулорічному представників сектору було 65. Майже три чверті з них стали багатшими у порівнянні з 2022-м. 

ШІ-бум змінив сьогоднішні ринки так, як це зробив інтернет у 1990-х і хмара у 2010-х. Акції техногігантів, таких як Oracle, Alphabet, Meta, Amazon, Microsoft і Dell, які все більше запроваджують ШІ, збільшують власний капітал лідерів таких компаній. Лише четвірка керівників техногігантів – Ларрі Еллісон, Марк Цукерберг, Дженсен Хуанг і Майкл Делл – стала багатшою на $155 млрд.

Ніхто не втілює лихоманку ШІ краще за гендиректора виробника мікрочипів Nvidia Дженсена Хуанга, продукти якого живлять більшість ШІ-систем. Акції компанії підскочили на 234% з минулої осені, що дозволило їй перетнути $1 трлн ринкової капіталізації цього червня. Завдяки цьому власний капітал самого Хуанга виріс на 216% – це найбільше відсоткове зростання серед усіх учасників рейтингу «Forbes 400», яке принесло йому місце (№17) у першій 20-ці.

Коли Nvidia оголосила про рекордний виторг у другому кварталі цього року, $13,5 млрд, Хуанг сказав про «початок нової компʼютерної ери». Одні аналітики в захваті від таких результатів, а інші, як от гендиректор дослідницької фірми New Constructs Девід Трейнер, називають такий бум бульбашкою. Іван Фейнсет із Tigress розповів, що компанії типу Tesla і Meta скуповують процесори Nvidia «так швидко, як вона може їх виробляти». Він вважає, що ця лихоманка реальна, але врешті вона вщухне.

Дії інших технологічних компаній вочевидь теж подобаються інвесторам, чий інтерес сприяв зростанню ринкової капіталізації низки технокомпаній. Після років величезних витрат і безперервного наймання персоналу кілька техногігантів вирішили схаменутися та запровадити свою версію «року ефективності» Марка Цукерберга, який він оголосив у Meta. Для майже всієї десятки компаній, чиї власники найбільше розбагатіли за рік (окрім Nvidia), це означало скорочення персоналу: в Meta 21 000 людей втратили роботу, в Amazon – 27 000, в Alphabet – 12 000, в Microsoft –10 000 і в Dell – 6650.

Ось 10 техномільярдерів, чиї статки виросли найбільше цього року. Їхні капітали порівнюються за тим, якими вони були 2 вересня 2022-го і 8 вересня 2023-го.

Ларрі Еллісон

Ларрі Еллісон /Getty Images

Ларрі Еллісон Фото Getty Images

Власний капітал: $158 млрд

Зміна порівняно з 2022-м: +$57 млрд

Джерело статків: Oracle

Ніхто за цей рік не розбагатів більше, ніж Еллісон, який став заможнішим на $57 млрд завдяки тому, що акції його ПЗ-компанії Oracle підскочили на 47%. «Генеративний ШІ змінює все», – сказав під час звіту у вересні Еллісон, додавши, що Oracle отримала контрактів, що повʼязані з тренуванням ШІ, на $4 млрд.

У червні Еллісон, який є засновником компанії з 40-відсотковою часткою та її технологічним директором, продав опціонів Oracle на $640 млн (до сплати податків) – це вперше за два роки.

Марк Цукерберг

Марк Цукерберг /Getty Images

Марк Цукерберг Фото Getty Images

Власний капітал: $106 млрд

Зміна порів. із 2022-м: +$48,3 млрд

Джерело статків: Facebook

Після жахливого для Meta 2022-го, коли її акції обвалилися і під скорочення потрапила значна кількість співробітників, цей рік виявився більш прихильним до компанії та її гендиректора. Завдяки зростанню акцій Meta статки Цукерберга виросли на $48,3 млрд, до $106 млрд (хоч це все одно на $29 млрд менше, ніж у нього було у 2021-му).

Дженсен Хуанг

Дженсен Хуанг /Getty Images

Дженсен Хуанг Фото Getty Images

Власний капітал: $40,7 млрд

Зміна порів. із 2022-м: +$27,8 млрд

Джерело статків: напівпровідники

Nvidia виробляє більше чипів для систем штучного інтелекту, ніж будь-яка інша компанія. Інтерес інвесторів до неї спричинив зростання її акцій на понад 200% з часу виходу торішнього рейтингу, а аналітики-оптимісти кажуть, що Nvidia не показує ознак сповільнення.

Хуанг народився у Тайвані, закінчив Орегонський університет, заснував Nvidia у 1993-му, а у 1999 році вивів компанію на біржу.

Майкл Делл

Сьюзен і Майкл Делл /Getty Images

Сьюзен і Майкл Делл Фото Getty Images

Власний капітал: $71,5 млрд

Зміна порів. із 2022-м: +$21,5 млрд

Джерело статків: Dell Technologies

Переважно завдяки нестримному попиту ШІ-компаній на сервери та ймовірному включенню в індекс S&P 500, акції Dell Technologies виросли на 87% за попередній рік. Деллу також можуть дістатися $20 млрд у жовтні, коли VMware, хмарний спіноф Dell, продадуть напівпровідниковій компанії Broadcom за $61 млрд. Зелене світло від регуляторів було отримано вже у серпні.

Компанію імені себе Делл заснував ще підлітком, і за весь цей час він провів у ній не одну реструктуризацію, серед яких дві IPO різницею у 30 років.

Ларрі Пейдж

Ларрі Пейдж, співзасновник і генеральний директор Google. /Getty Images

Ларрі Пейдж, співзасновник і генеральний директор Google. Фото Getty Images

Власний капітал: $114 млрд

Зміна порів. із 2022-м: +$21 млрд

Джерело статків: Google

Сергій Брін

Сергій Брін. /Getty Images

Сергій Брін. Фото Getty Images

Власний капітал: $110 млрд

Зміна порів. із 2022-м: +$21 млрд

Джерело статків: Google

Двадцять пʼятий рік існування Google виявився прибутковим для співзасновників компанії, Пейджа і Бріна, кожен з яких став на $21 млрд багатшим. Усе завдяки стрибку акцій материнської компанії Google, Alphabet, на 26%. У травні не надто публічні підприємці привернули до себе увагу, коли отримали повістки до суду Віргінських Островів (США) за нібито звʼязок із секс-злочинцем Джеффрі Епштейном – жоден не коментує ситуацію.

Брін зосередив свою увагу на ШІ, повернувшись вперше за багато років до активної роботи у власній компанії. Він допомагає з розвитком штучного інтелекту в Google. І Пейдж, і Брін відійшли від щоденного управління справами компанії у 2019-му, але залишаються членами ради Alphabet.

Стів Баллмер

Власник «Лос-Анджелес Кліпперс» Стів Балмер вітає гравців після перемоги з рахунком 105-102 проти «Лос-Анджелес Лейкерс» на Crypto.com Arena 25 лютого 2022 року в Лос-Анджелесі, Каліфорнія. /Getty Images

Власник «Лос-Анджелес Кліпперс» Стів Балмер вітає гравців після перемоги з рахунком 105-102 проти «Лос-Анджелес Лейкерс» на Crypto.com Arena 25 лютого 2022 року в Лос-Анджелесі, Каліфорнія. Фото Getty Images

Власний капітал: $101 млрд

Зміна порів. із 2022-м: +$18 млрд

Джерело статків: Microsoft

Колишній гендиректор Microsoft, який був на посаді з 2000-го по 2014 рік, сьогодні переважно зосереджений на своїй баскетбольній команді «Лос-Анджелес Кліпперс». Він займається зведенням люксової арени за $2 млрд для своїх підопічних, які грають в НБА.

«Це весело, – розповів цього року Баллмер Forbes. – І не треба хвилюватися за те, що скажуть акціонери». Але в нього залишається достатньо акцій Microsoft, щоб збільшити його капітал на $18 млрд.

Джефф Безос

Джефф Безос /Getty Images

Джефф Безос Фото Getty Images

Власний капітал: $161 млрд

Зміна порів. із 2022-м: +$10 млрд

Джерело статків: Amazon

Засновник Amazon не може повернути собі звання найбагатшої людини США з 2021 року, але він залишається найбагатшим американцем у сфері технологій. (Forbes включає Ілона Маска, чиї статки переважно залежать від акцій електромобільної компанії Tesla, до категорії автомобільних мільярдерів.)

Акції Amazon відновлюються частково завдяки вищим прибуткам і заходам економії, серед яких скорочення 27 000 працівників. А сам Безос теж, схоже, відновився після розлучення: у травні він нібито заручився з Лорен Санчез, колишньою телеведучою, чиє фото він вирізав на своїй новій яхті «Кору».

Рік Коен і родина

Рік Коен. /Michael Prince for Forbes

Рік Коен. Фото Michael Prince for Forbes

Власний капітал: $16,2 млрд

Зміна порів. із 2022-м: +$8,6 млрд

Джерело статків: автоматизація складів

Мільярдер, який «поселив» роботів на склади Walmart, цього року побачив, що його власний капітал виріс на 113%. Це сталося переважно через стрибок акцій його компанії Symbotic, яка в липні оголосила про спільний проєкт із SoftBank.

Компанії планують збудувати склади, оснащені ШІ-роботами від Symbotic, і здавати їх в оренду різноманітним постачальникам. Коен назвав цей задум, реалізація якого почнеться у 2024-му, «втіленням мого давнього бачення: дати ШІ-автоматизацію компаніям різного розміру».

Решту статків Коену приносить C&S Wholesale Grocery, родинний бізнес гуртових закупівель для супермаркетів і восьма найбільша приватна компанія США.

Білл Ґейтс

Білл Ґейтс в молодості. /Gettyimages

Білл Ґейтс в молодості. Фото Gettyimages

Власний капітал: $111 млрд

Зміна порів. із 2022-м: +$5 млрд

Джерело статків: Microsoft

Як і всі, Ґейтс робить ставку на ШІ. У червні він приєднався до раунду фінансування стартапу Inflection.ai, який залучив $1,3 млрд. Він інвестував особисто, а Microsoft вклала гроші у компанію окремо. Частково завдяки ранній ставці Microsoft на шалено популярну OpenAI із її чатботом ChatGPT акції Microsoft за останній рік виросли на 31%.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *