Історія гарбуза на Хелловін та як зробити моторошний світильник власними руками

Історія гарбуза на Хелловін та як зробити моторошний світильник власними руками | INFBusiness

Всі ми знаємо символ Хелловіна: моторошний світильник з гарбузика, в якому горить свічка. Без цього ліхтаря важко уявити собі свято або вечірку, до того ж гарбузовий ліхтар — це відмінна ароматерапія, він поширює приємний запах по квартирі і здорово виглядає, інформує Ukr.Media.

Як тільки у квартирі з'являється ліхтар-гарбуз, відразу ж поселяється магія і чарівництво. Хочеться розповідати страшні історії, дивитися лякалки і в обидві щоки наминати святкові ласощі.

Але що ж стоїть за цим символом? Яка історія хелловінського гарбуза? Ми розповімо про все це в нашій статті.

Історія гарбуза на Хелловін

Спочатку ліхтар на Хелловін був з порожньої ріпи, а не з яскравого гарбуза. Є моторошна легенда про скупого п'яницю Джека з Ірландії, який обдурив самого Диявола. В покарання його прокляли і він повинен блукати по Землі з єдиним шматочком тліючої жарини. Але хіба таку історію можна розповісти дітям? Ми пропонуємо моторошнувату, але досить цікаву байку, яку ти можеш розповісти своїм гостям на вечірці або ж дітям.

«Жив-був славний хлопець на ім'я Джек. Одного разу Джек зустрівся з самим Дияволом. Джек був не з полохливих і запросив Сатану випити з ним по стакану пива. У пабі він умовив Диявола перетворитися в монету, щоб було чим заплатити за пиво. Сатана, недовго думаючи, обернувся монетою. А Джек взяв та й поклав на монету срібний хрест. А хрест, як відомо, позбавляє Диявола надприродних сил. І став Диявол вмовляти Джека звільнити його. А Джек і каже: «звільню я тебе, але з однією умовою — мою душу ти залишиш у спокої, а коли я помру, бути мені не в пеклі, а в раю». І ось Джек постарів і помер, а в рай його не пускають. Джек пішов до Диявола, а той сказав, що умову угоди порушити не може і в пекло його не забере. А на вулиці темно, нічого не видно, і куди тепер йти Джеку, він не знає. Випросив він у Сатани палаюче вугіллячко, вирізав з гарбуза ліхтар, поклав в нього вугіллячко і з того часу ходить по світу, вуглиною світить».

Звідки пішла традиція

Традиція вирізати ліхтарики в англомовних країнах має довгу історію. Вперше їх почали робити в Ірландії і Шотландії, і використовували брукву або ріпу. Ліхтарики вирізали восени, на День всіх святих: тоді вірили, що подібний ліхтарик буде відганяти від будинку злих духів і нечисту силу. А ось з гарбуза ліхтарики почали робити, коли свято дійшло до США, бо цей матеріал був найдоступніший і найдешевший.

Як вирізати ліхтар з гарбуза

Якщо ти хочеш створити особливу атмосферу в домі на Хелловін, спробуй вирізати з гарбуза головний атрибут свята — гарбузовий світильник або, як називають його на Заході, світильник Джека.

Крок 1

Тобі знадобиться величезний гарбуз. Добути овоч можна одним з таких способів — купити на продуктовому ринку, випросити у знайомої бабусі-городниці, виростити на власній дачній ділянці. Вибирай той варіант, який тобі до душі!

Крок 2

Гарненько помий гарбуз і зріж верхівку. Акуратно витягни вміст овоча — жовту в'язку масу. Для цієї процедури згодяться кухонні прилади — ложки і ножі. Втім, можна і руками. Пам'ятай, по завершенню «вискоблювання» стінки гарбуза повинні бути ідеально чистими.

Крок 3

Переходимо до творчості! За допомогою маркера або фломастера наміть, а потім виріж на овочі ніс, очі і зубасту посмішку. Чим зловіснішою буде фізіономія твого світильника, тим більше недобрих духів він відлякає.

Крок 4

З обережністю помісти всередину гарбуза палаючу свічку, а зрізану верхівку поверни на місце. Ось і все — світильник повністю готовий!

Поради та попередження:

Не залишай запалені свічки без нагляду. Якщо твій Джек-ліхтар починає висихати, замочи його в воді на кілька годин, щоб освіжити. Приклавши трохи зусиль, тобі вдасться зберегти ліхтар з гарбуза надовго.

Якщо залишилися питання, то ось наочне відео в допомогу:

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *