Як Руперт Мердок став медіамагнатом, створивши Fox Corp., News Corp., Wall Street Journal, 21st Century Fox, Hulu?

Як Руперт Мердок став медіамагнатом, створивши Fox Corp., News Corp., Wall Street Journal, 21st Century Fox, Hulu? | INFBusiness

У четвер, 21 вересня, американський медіамагнат Руперт Мердок повідомив, що залишає посади голови Fox Corporation та виконавчого голови News Corporation та передає своє дітище в управління сину Лаклану. Як консервативний магнат, якому зараз 92 роки, будував свою медіаімперію 

Кіт Руперт Мердок, 92, народився у Мельбурні, Австралія. Саме там він почав створювати свою медіаімперію. У 1950-му, коли Мердоку було 22 роки, він успадкував від батька-журналіста місцеву газету міста Аделаїда. З роками він розвинув власну бізнесову стратегію, яка принесла йому успіх: купуй конкурентів і продавай контроверсійні новини. 

Цю стратегію він почав утілювати в Австралії, коли купив Sunday Times у Перті і сіднейські Daily Mirror та Sunday Mirror наприкінці 1950-х. У 1969-му він приходить у Британію, купивши контрольний пакет газети News of the World, а також видання The Sun, яке він перетворив на таблоїд.

У 1973-му Мердок вирішив підкорити США, купивши кілька видань у Сан-Антоніо, Техас. Наступного року він й сам переїздить у США. Тут починає свою активну експансію, однією із найбільших покупок якої стала корпорація New York Magazine (включала журнал New York і тижневик The Village Voice). 

У 1985-му Мердок вирішує вийти на новий ринок, тому купує кіностудію Twentieth Century Fox у нафтовика Марвіна Девіса за $600 млн.

Того ж року він дебютував у списку Forbes «400 найбагатших американців» завдяки тому, що став натуралізованим громадянином США. На той час у нього вже була достатньо широка міжнародна мережа газет, серед яких були таблоїди у Британії (The Times, The Sun, News of the World) і у США (New York Post, Chicago Sun-Times). Його власний капітал на той час становив близько $300 млн.

Руперт Мердок під час пресконференції, щоб оголосити пропозицію про придбання Herald і Weekly Times у Мельбурні, 1986 рік. /Getty Images

Руперт Мердок під час пресконференції, щоб оголосити пропозицію про придбання Herald і Weekly Times у Мельбурні, 1986 рік. Фото Getty Images

У 1996-му Мердок захотів створити конкуренцію CNN, ліберально налаштованій медіамережі, тому заснував Fox News, консервативну мережу, яка пізніше стане найпопулярнішим кабельним каналом США. Не оминув він увагою і телебачення у Британії, тому там купив і розвивав Sky News. 

У 1996-му власний капітал Мердока виріс до $3,9 млрд, і до нього додалося ще $1,7 млрд, коли Fox Entertainment Group відділилася від своєї материнської компанії News Corp. Вихід Fox Entertainment Group на біржу став на той час третім найбільшим в американській історії.

Нове тисячоліття для Мердока почалося не найкращим чином, адже у нього виявили рак простати, який вдалося вилікувати у 2000-му. Втім проблеми зі здоровʼям не стали йому на заваді й він надалі продовжив примножувати свої статки, які у 2002-му вже сягнули $5 млрд. У 2007-му до його колекції таблоїдів, газет і журналів приєднується бізнесове видання Wall Street Journal. 

У 2013-му його капітал виріс до $10 млрд, коли він зробив черговий спінофф: від News Corp відділилася компанія 21st Century Fox, яка займається телебаченням, спортивними програмами та кіновиробництвом. 

Найбільша угода життя Мердока відбулася у 2018-му, коли він погодився продати 21st Century Fox, кілька кабельних каналів і свою частку в Star India і Hulu за $71,3 млрд компанії Disney. 

У 2019-му, рік остаточного продажу, статки медіамагнати виросли до $19,1 млрд, а ще у 2017-му вони становили $12 млрд. Але перлину своєї імперії, Fox News, він продавати не збирається, хоч вона і була джерелом дорогих скандалів. 

Медіаімперія Мердока сьогодні

Наразі імперія родини Мердоків складається із двох публічних компаній: Fox Corp. — контролює Fox News і мережу каналів Fox, та News Corp. — займається друкованими виданнями, такими як Wall Street Journal, New York Post і видавництво HarperCollins. 

Наразі Forbes оцінює капітал Мердока і його родини у $17,3 млрд майже виключно завдяки акціям Fox Corp. і News Corp. У рейтингу найбагатших людей світу від Forbes він посідає 96-те місце, станом на 22 вересня 2023 року. 

Після оголошення про те, що Мердок відходить від керівництва обома корпораціями, їхні акції підскочили:

  • Fox Corp. на 3,5% до понад $32 за штуку.
  • News Corp. на майже 1,5% до трохи менш як $20. 

Наступником Руперта Мердока буде один із його синів, 52-річний Лаклан.

Руперт Мердок зі своїми синами Лакланом Мердоком (ліворуч) і Джеймсом Мердоком (праворуч) в день одруження медіамагната 5 березня 2016 року в Лондоні, Англія.

Руперт Мердок зі своїми синами Лакланом Мердоком (ліворуч) і Джеймсом Мердоком (праворуч) в день одруження медіамагната 5 березня 2016 року в Лондоні, Англія.

Скандали 

Роками тягнувся скандал, пов’язаний із незаконною діяльністю британського таблоїда Мердока News of the World. У 2011-му стало відомо, що видання прослуховувало телефони королівської родини Британії, тамтешніх політиків і знаменитостей. Крім того, таблоїд наймав хакерів і колишніх поліціянтів для шпигунства за тисячами людей. Газету закрили, а, за повідомленням Forbes Polska, 40 особам висунули звинувачення. 

Тоді материнська компанія пішла на мирову, згідно із якою вона погодилася виплатити $139 млн у 2013-му — цю суму покрив страховий поліс для директорів на випадок таких судових позовів. Сам Мердок у суді заявив, що не знав про таку незаконну діяльність свого видання. 

Скандали останніх років були в США і повʼязані із роллю каналу Fox у поширенні і підтримці непідтверджених заяв експрезидента США Дональда Трампа про фальсифікацію виборів у 2020-му. 

Dominion Voting Systems подала на Fox News позов на $1,6 млрд за поширення неправдивої інформації про те, що машини для голосування Dominion використали для підтасування голосів на користь Джо Байдена під час останніх виборів президента. У своїх свідченнях у справі Мердок визнав, що Fox варто було значно менше говорити про фальсифікацію виборів: «Озираючись назад розумію, що нам треба було спростовувати такі заяви». 

Fox Corp. пішла на мирову угоду, погодившись заплатити $787,5 млн Dominion Voting Systems. Відкритим залишається схожий позов про наклеп проти консервативного каналу від конкурента Dominion, Smartmatic. 

Є в родині Мердоків і чорна вівця. Очікувалося, що Джеймс Мердок, син Руперта, замінить батька на чолі двох медіакорпорацій. Але у 2020-му Джеймс оголосив, що йде з ради News Corp, бо «не згоден із певним контентом, який публікується виданнями компанії, і з деякими іншими стратегічними рішеннями». 

Джеймс не дотримується таких консервативних поглядів, як його батько і брат Лаклан. Він відкрито виступив проти Дональда Трампа, риторику якого постійно повторювали і повторюють ведучі Fox News, і пожертвував понад $1 млн на президентську кампанію Джо Байдена.

Дехто стверджує, що саме боротьба за контроль над медіаімперією надихнула канал HBO на створення відомого серіалу «Спадкоємці». 

Руперт Мердок біля офісу News International 29 червня 2023 року в Лондоні, Англія. /Getty Images

Руперт Мердок біля офісу News International 29 червня 2023 року в Лондоні, Англія. Фото Getty Images

Нерухомість і дорогі іграшки

У мільярдера є ранчо на 340 00 акрів біля Національного парку «Єллоустоун», яке він купив за $200 млн. У 2013-му він придбав виноградник на 5,3 га та прилеглий до нього будинок у Каліфорнії за $28,8 млн.

У 2014-му віддав $57 млн за чотири останні поверхи будівлі One Madison біля парку Медісон-сквер у Флетайронському кварталі на Мангеттені.

Ще у Мердока є ранчо Cavan Station у Новому Південному Вельсі, Австралія, яке він купив ще в середині 1960-х. Як повідомляє The Australian (видання, яке заснував Руперт), саме тут збирається разом уся родина Мердоків. 

Любить Мердок і традиційні іграшки мільярдерів. У 2015-му він нібито купив собі приватний літак Gulfstream G650 Aerospace за $84 млн, а у 2014-му продав свою суперяхту за $29,7 млн.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *