Хеллоуїн: історія появи свята, легенди

Хеллоуїн: історія появи свята, легенди | INFBusiness

Тридцять першого жовтня відзначають всесвітньо відоме свято – Хеллоуїн.

Яка ж історія виникнення Хеллоуїна?

Йде вона своїми коренями в глибоке минуле, ще до стародавніх кельтів, але свято не загубився в багатовіковій історії, незважаючи навіть на те, що спочатку його відзначали 13 травня. Згідно традиціям, його продовжували і продовжують святкувати англійці, шотландці, ірландці.

З часом Хеллоуїн і легенди про нього поширилися по різним державам і зуміли прижитись навіть в країнах колишнього СРСР. Не дивлячись на те, що у нас з'явився Хеллоуїн не так вже давно, святкують його з жартами і весело, особливо він полюбився молоді. Головним чаклунським атрибутом свята є гарбуз, а народ одягає на обличчя маски, переодягається у різні костюми відьом, чаклунів, скелетів, будинкових, привидів і розважається до ранку.

Все це звичайно добре, людям потрібні свята, але все-таки давайте розберемося, що це за свято і що воно собою представляє – яке його минуле і сьогодення, легенди і традиції. Чому його святкують саме в цей день?

Хеллоуїн: історія появи свята, легенди | INFBusiness

Хеллоуїн – історія виникнення, легенди і традиції

У наш час вважається, що свято Хеллоуїн символізує собою перемогу життя над смертю, у зв'язку з цим люди і переодягаються в моторошні костюми, щоб, так би мовити, налякати самим смерть, тобто показують всім виглядом, що смерті не бояться.

У часи ж язичництва, коли рік ділився на зиму і літо – цей день вважався сакральним. Кельти вважали, що їх головний бог – Сонце, потрапляє з 1 листопада в полон на весь зимовий період до князя тьми і головному володарю царства мертвих – Самхэйну.

Згідно стародавнім легендам, вважалося, що вночі 31 жовтня стираються всі межі, відкриваються двері зі світу мертвих у світ живих, і душі неприкаяних померлих відвідують своїх рідних та близьких. Вся темна сила також виходила зі свого потойбічного царства, як правило, перетворюючись або вселялася в різну домашню худобу, котів, кішок.

Багато езотериків вважають, що і зараз на Хелловін можна зустріти не одну відьму, так що треба бути обережним, особливо прогулюючись опівночі.

Хеллоуїн: історія появи свята, легенди | INFBusiness

Традиції Хэлоуина

Якщо у когось було бажання переконатися особисто в існуванні нечисті – вони одягали одяг навиворіт, і проходили близько опівночі задом наперед по вулиці. Вважалося, що якщо ви на це зважилися, то така зустріч могла відбутися обов'язково.

Стародавні друїди, виходячи з своїх традицій, в цей день теж збиралися в хащах лісів, розпалювали багаття і приносили різні жертви духам природи. Причому вранці 1 листопада вони роздавали всім бажаючим угольки, як вірний спосіб не тільки обігріву будинку, але і захисту від всілякої нечисті.

Ще, що цікаво Хеллоуїн дуже схожий на наші Святки – дівчата в цю ніч ворожили, як правило, сівши перед дзеркалом в 12 ночі, при запаленій свічці вдивлялися, не мигаючи, в своє відображення… Самий страшний знак – якщо свічка тухла.

Історія виникнення Хеллоуїна переплелася з багатьма святами, в тому числі і християнським днем усіх святих. Вважається, що ще в дев'ятому столітті християнство почало широко розповсюджуватися в різних країнах і свята просто змішалися…

Однак, це не так. Відбулася просто в черговий раз, підміна історії, вижилися давні традиції і замінювалися іншими. На сьогоднішній день Хеллоуїн являє собою тільки відгомін давно минулого язичництва, перетворивши найдавніше свято Самхейн (перехід з літа в зиму) у веселий маскарад.

Хеллоуїн: історія появи свята, легенди | INFBusiness

Гарбуз на Хелловін: історія і легенда

Як відомо, гарбуз на Хеллоуїн вважається обов'язковим атрибутом, адже це головний символ свята. Напевно, вона буде стояти в кожному будинку у тих, хто буде святкувати Хеллоуїн. Ніколи не замислювалися, чому саме гарбуз?

Відкрию страшну таємницю, спочатку це була ріпа, і зовсім навіть не в Америці, як думають багато хто, а в Ірландії! Взагалі, історія гарбуза на Хеллоуїн, або точніше ліхтаря Джека жутковата, під стати свята, тому, перш ніж вирізати чергову страшну мордочку, варто познайомитися з Джеком ближче.

Колись давним-давно в Ірландії жив дуже хитрий і скупий фермер на ім'я Джек. Як-то раз, попиваючи в таверні ель, він зустрів самого Диявола, вони разом випили, а коли у Джека не залишилося грошей, щоб розрахуватися за чергову кухоль випивки, Диявол погодився заплатити в обмін на душу фермера.

Для цього Йому довелося перетворитися на монетку, а хитрий Джек замість того, щоб заплатити, просто засунув цю монету в кишеню, де лежав срібний хрест, який не дав Дияволу прийняти свій первісний вигляд. Потрапив у пастку Диявол був згоден на будь-які умови, так Джек виторгував собі кілька років спокійного життя і обіцянку ніколи не брати його душу в пекло.

Через якийсь час Джек помер, а оскільки на землі він був грішником, дорога в рай для нього була закрита, і йому нічого не залишалося робити, крім як провідати свого старого приятеля Диявола. Але Диявол, пам'ятаючи про свою обіцянку, відмовився впустити фермера в пекло, але дав йому тліюче вугілля з пекельного багаття, щоб Джек міг освітити свій шлях.

Щоб подарунок Диявола горів довше, Джек вирізав ліхтар з ріпи і поклав у нього жар. З тих пір ліхтар Джека – символ неприкаянной душі, яка блукає в темряві, освітлюючи свій шлях тліючим вуглинками. Коли Хеллоуїн став відзначатися в Америці, ріпу замінили на яскраву гарбуз, яка швидко здобула загальне визнання і стала головним символом свята.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *