Десятка найбагатших людей світу за версією Forbes (жовтень 2023 року)

Десятка найбагатших людей світу за версією Forbes (жовтень 2023 року) | INFBusiness

На 1 жовтня 2023-го у десятці найбагатших людей світу від Forbes USA опинилися дев’ять американців та один француз

Forbes слідкує за статками мільярдерів з 1987-го. До цьогорічного списку увійшли 2640 людей із найбільшим власним капіталом у світі. Протягом року ми оновлюємо дані про статки заможних людей, адже ціни на акції їхніх компаній змінюються, а з ними й розмір багатства учасників списку. 

Більшу частину року французький магнат індустрії розкішних товарів Бернар Арно очолював рейтинг найбагатших людей світу, за версією Forbes, але 8 червня гендиректор Tesla Ілон Маск повернув собі звання першого багатія планети, яке носив майже весь 2022 рік. З того часу лідер списку не змінився. 

Оцінка статків першої десятки найбагатших людей світу подається станом на 1 жовтня 2023-го.

Ілон Маск – найбагатша людина світу. 

Бернар Арно опустився на другу сходинку списку на початку червня 2023-го. Він очолював рейтинг перші п’ять місяців поточного року. 

9/10 найбагатших людей світу – американці, серед яких Джефф Безос, Ларрі Еллісон і Білл Ґейтс.

Гаутам Адані з Індії втратив своє місце у трійці найзаможніших 24 січня 2023-го. На 1 вересня 2023 року він займав 24-ту сходинку. 

Всі учасники першої десятки найбагатших – чоловіки.

1. Ілон Маск

Ілон Маск

Ілон Маск

Власний капітал: $252,6 млрд

Джерело багатства: Tesla, SpaceX, X (Twitter)

Вік: 52

Місце проживання: Остін, штат Техас

Громадянство: США

Ілон Маск – гендиректор електромобільної компанії Tesla, космічної фірми SpaceX і соцмережі Х, яка раніше називалася Twitter. Йому належать 74% Х, яку він купив у жовтні 2022-го за $44 млрд і яка нині коштує менше половини цієї суми.

У грудні 2022-го Маск втратив звання найбагатшої людини світу, коли акції Tesla впали, що призвело до зменшення оцінки його статків. Але в червні він повернув собі перше місце рейтингу. Все завдяки тим самим акціям Tesla, які від початку цього року виросли на майже 130%.

2. Бернар Арно

Бернар Арно /Getty Images

Бернар Арно Фото Getty Images

Власний капітал: $187,6 млрд

Джерело багатства: LVMH/ розкішні товари

Вік: 74

Місце проживання: Париж

Громадянство: Франція

Бернар Арно – гендиректор і голова LVMH, найбільшої у світі компанії предметів розкоші, до якої входять близько 70 модних і косметичних брендів. У січні 2021-го LVMH купила ювелірну компанію Tiffany & Co. за $15,8 млрд. А починав Арно свою імперію з бренду Christian Dior, частину акцій якого він придбав за $15 млн.

Арно очолював рейтинг найбагатших людей світу першу половину поточного року, але втратив цю позицію у червні. На 1 жовтня згідно з оцінкою Forbes, статки француза зменшилися майже на $22 млрд у порівнянні з даними місяць тому. Все через те, що акції LVMH впали на майже 11%.

3. Джефф Безос

Джефф Безос /Getty Images

Джефф Безос Фото Getty Images

Власний капітал: $150 млрд

Джерело багатства: Amazon

Вік: 59

Місце проживання: Медіна, штат Вашингтон

Громадянство: США

Джефф Безос пішов із посади гендиректора гіганта е-комерції Amazon у липні 2021-го, але залишається його головою. Того ж місяця він злітав у космос на ракеті, яку збудувала його приватна космічна компанія Blue Origin. Між 1 вересня і 1 жовтня 2023 року його статки знизилися майже на $11 млрд через те, що акції Amazon опустилися приблизно на 8%. 

Своє головне дітище Amazon.com Безос заснував у власному гаражі в Сіетлі у 1994-му, після того як покинув роботу у нью-йоркському хедж-фонді. 

З 2018-го по 2021-й Безос очолював рейтинг світових мільярдерів за версією Forbes.

У 2019-му Безос розлучився з дружиною Маккензі, в рамках угоди про розірвання шлюбу вона отримала 4% акцій Amazon, а у нього залишилося 12%. За підрахунками Forbes, з часу виходу Amazon на біржу у 1997-му Безос продав своїх акцій компанії на понад $27 млрд. Через інвестиційну компанію Bezos Expeditions він вклав гроші у низку фірм, серед яких Airbnb і Workday (розробляє ПЗ).

4. Ларрі Еллісон

Ларрі Еллісон /Getty Images

Ларрі Еллісон Фото Getty Images

Власний капітал: $135,9 B

Джерело багатства: Oracle

Вік: 78

Місце проживання: Вудсайд, штат Каліфорнія

Громадянство: США

Ларрі Еллісон став співзасновником Oracle у 1977-му і був її гендиректором до 2014-го; сьогодні він її голова і головний технологічний директор. Під його керівництвом пройшло кілька великих поглинань, серед яких купівля Sun Microsystems у 2010-му.

У 2012-му Еллісон купив гавайський острів Ланай за $300 млн і переїхав туди в 2020-му. Він інвестував у Tesla і був у її раді чотири роки, до 2022-го.

На вісім днів у червні 2023-го Еллісон посунув Безоса з третього місця списку найбагатших завдяки тимчасовому підйому акцій Oracle. Між 1 вересня і 1 жовтня 2023-го статки мільярдера впали на близько $16,5 млрд.  

5. Воррен Баффет

Воррен Баффет /Getty Images

Воррен Баффет Фото Getty Images

Власний капітал: $117 млрд

Джерело багатства: Berkshire Hathaway

Вік: 93

Місце проживання: Омаха, штат Небраска

Громадянство: США

Баффета називають «Ораклом з Омахи» й одним із найуспішніших інвесторів усіх часів. Його інвестиційний конгломерат Berkshire Hathaway вклав гроші у десятки компаній, серед яких страховик Geico і виробник батарейок Duracell. Він, син американського конгресмена, свою першу інвестицію зробив у 11, а першу податкову декларацію подав у 13. 

Разом із Біллом Ґейтсом і Меліндою Френч Ґейтс Баффет створив «Присягу дарування», кампанію, яка закликає мільярдерів віддати принаймні половину своїх статків на благодійність. Сам він пообіцяв пожертвувати 99% своїх грошей і наразі вже віддав $51,5 млрд у формі акцій Berkshire Hathaway організації Gates Foundation і благодійним фондам власних дітей. Це робить його найбільшим благодійником у світі.

Попри те, що у червні він пожертвував власних акцій на $4,6 млрд, у липні його статки зросли на понад $6 млрд. Між 1 вересня і 1 жовтня капітал Баффета впав на $3,3 млрд.

6. Ларрі Пейдж

Власний капітал: $110,2 млрд

Джерело багатства: Google

Вік: 50

Місце проживання: Пало-Альто, Каліфорнія

Громадянство: США

Пейдж заснував пошуковик Google разом зі своїм університетським другом Сергієм Бріном у 1998-му і був гендиректором компанії до 2001-го і з 2011-го по 2015-й. Він входить до ради Alphabet, материнської компанії Google і продовжує бути власником контрольного пакета акцій. 

Пейдж став інвестором-засновником компанії Planetary Resources, яка займається видобуванням корисних копалин на астероїдах. У 2018-му її купила блокчейн-фірма ConsenSys. 

До першої десятки найбагатших Пейдж потрапив після того, як акції Alphabet підскочили на 15% у травні 2023-го. Згідно з оцінкою Forbes, у липні статки Пейджа виросли на майже $10 млрд. Між 1 вересня і 1 жовтня його капітал зменшився на приблизно $5 млрд, коли акції Alphabet опустилися на 4%. 

7. Білл Ґейтс

Білл Ґейтс /Getty Images

Білл Ґейтс Фото Getty Images

Власний капітал: $108 млрд

Джерело багатства: Microsoft, investments

Вік: 67

Місце проживання: Медіна, штат Вашингтон

Громадянство: США

Ґейтс покинув Гарвард, щоб заснувати Microsoft зі шкільним другом Полом Алленом у 1975-му. Він був гендиректором компаній 25 років, а головою – до 2014-го. Сьогодні у нього є інвестиції у десятки проєктів, серед яких компанія прибирання відходів Republic Services і виробник сільгосптехніки Deere & Co.

Вперше Forbes назвав Ґейтса мільярдером у 1987-му, а найбагатшою людиною світу він був з 1995-го по 2017-й (окрім 2008-го і 2010–2013 років). Переважно через те, що він віддав $59 млрд до свого благодійного фонду Gates Foundation, Ґейтс припинив бути головним мільярдером світу, поступившись цим званням Джеффу Безосу у 2018-му. 

8. Марк Цукерберг

Марк Цукерберг із дружиною Прісцилою Чен /Getty Images

Марк Цукерберг із дружиною Прісцилою Чен Фото Getty Images

Власний капітал: $106,6 млрд

Джерело багатства: Facebook/Meta

Вік: 39

Місце проживання: Пало-Альто, штат Каліфорнія

Громадянство: США

Цукерберг заснував Facebook, нині Meta Platforms, у 2004-му, коли був студентом Гарварду. Компанія перетворилася на найбільшу соцмережу в світі із 3,88 млрд користувачів щомісяця. До компанії Meta також входять Instagram і WhatsApp.

Facebook вийшов на біржу у 2012-му, а Цукербергу все ще належить близько 13% акцій компанії. 

Цукерберг повернувся до десятки найбагатших людей світу вперше із січня 2022-го завдяки зростанню акцій Meta. Цього вересня його капітал виріс на $1,6 млрд і він з 9-го місця піднявся на 8-ме. 

9. Сергій Брін

Сергій Брін /Getty Images

Сергій Брін Фото Getty Images

Власний капітал: $105,9 млрд

Джерело багатства: Google

Вік: 50

Місце проживання: Лос-Альтос, штат Каліфорнія

Громадянство: США

Сергій Брін пішов з посади президента Alphabet у грудні 2019-го, але залишається власником контрольного пакета акцій компанії і членом її ради. Він заснував Google разом і Ларрі Пейджем у 1998-му, коли вони обидва поглиблено вивчали комп’ютерну науку у Стенфорді. 

Брін, який переїхав із батьками до США з Росії, коли йому було шість, щоб втекти від антисемітизму, тепер є найбагатшим іммігрантом США. У вересні 2023-го його капітал впав на $5 млрд. 

10. Стів Баллмер

Стів і Конні Баллмер /Getty Images

Стів і Конні Баллмер Фото Getty Images

Власний капітал: $97,1 млрд

Джерело багатства: Microsoft, інвестиції

Вік: 67

Місце проживання: Гантс-Пойнт, штат Вашингтон 

Громадянство: США

Баллмер, який вчився разом із Біллом Ґейтсом у Гарварді, був гендиректором Microsoft з 2000-го по 2014-й. Він став 30-м співробітником компанії у 1980-му, після того як вирішив покинути магістерську програму в Стенфорді. 

У 2014-му він купив баскетбольну команду Los Angeles Clippers за $2 млрд, що стало рекордом для команди НБА. Сьогодні Forbes оцінює «кліпперсів» у $3,9 млрд.

За попередній місяць статки Баллмера впали на майже $4 млрд, частково через невелике зниження ціни на акції Microsoft. 

Хто найбагатша жінка у світі

Франсуаза Бетанкур-Майерс /Getty Images

Франсуаза Бетанкур-Маєрс Фото Getty Images

Француженка Франсуаза Бетанкур-Маєрс – найбагатша жінка у світі. На 1 жовтня 2023-го її статки оцінюють у $83,4 млрд, що робить її 15-ю найбагатшою людиною у світі. Її капітал заснований на володінні акціями косметичного гіганта L’Oreal, які вона успадкувала від своєї покійної мами. Дідусь Бетанкур-Маєрс заснував L’Oreal.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *