Аріна Шиповниця 1 жовтня: історія, традиції та прикмети свята

Аріна Шиповниця 1 жовтня: історія, традиції та прикмети свята | INFBusiness

Народне свято Аріна Шиповниця відзначається 1 жовтня 2019 року (18 вересня — дата за старим стилем). В цей день православною церквою вшановується пам'ять мучениць Аріадни Промісської (Фригійської) та Ірини Єгипетської, інформує Ukr.Media.

В честь кого зі святих назване свято — невідомо. Адже Аріна — це скорочена форма від Аріадна, і варіант вимови імені Ірина.

Про мученицю Ірину Єгипетську відомо тільки, що вона, бувши християнкою, протистояла язичникам в часи правління римського імператора Аврелія. Як і багато інших, зокрема Софія (яку також згадують 1 жовтня), вона була судима, піддана численним катуванням і обезголовлена.

Мучениця Аріадна жила в місті Проміссії Фригійської області. Була наложницею глави міста до тих пір, поки не відмовилася принести жертву язичницьким богам і не оголосила привселюдно, що вона — християнка. За це її побили, пошматували тіло, вириваючи шматки м'яса гострими гаками, і кинули в темницю. Після довгого утримання без їжі та води Аріадна була відпущена на волю і пішла з міста.

Традиції та обряди

В цей день збирають і сушать шипшину. За повір'ям, зібрані саме на Аріну Шиповницю ягоди мають чудову властивість подвійної сили виліковувати від різних хвороб. Їх також застосовують в кулінарії.

Побачивши в небі журавлиний клин, знаючі люди обов'язково бажають їм доброї дороги та швидкого повернення. У народі цей птах символізує прихід тепла і вважається посланцем божим. За переказами, восени вони забирають душі померлих, а навесні вказують шлях душам немовлят, які повинні незабаром з'явитися на світ.

Прикмети

  • Якщо журавлі полетіли на південь, то через 2 тижні буде сильний мороз.
  • Якщо диких гусей і журавлів у небі не видно, то до листопада буде тепло.
  • Яка погода на Аріну Шиповницю, така буде та 1 квітня.
  • Якщо бур'ян високий, взимку буде багато снігу.
  • Якщо на березі ще залишилося листя, зима буде теплою і тихою.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *