9 серпня — день Пантелеймона Цілителя: історія, традиції та прикмети свята

9 серпня — день Пантелеймона Цілителя: історія, традиції та прикмети свята | INFBusiness

У православному світі 9 серпня згадують великомученика Пантелеймона. За народним календарем дата називається капустяні щі, качанник, Пантелеймон качанний або просто день Пантелеймона Цілителя, інформує Ukr.Media.

Ким був Святий Пантелеймон?

Жив Пантелеймон в Малій Азії в Стародавньому містечку Нікомедії в III-IV століттях. Від народження отримав ім'я Пантолеон. Його мати сповідувала християнську віру, а батько язичницьку.

У підлітковому віці Пантолеон залишився без матері, і батько прийняв рішення віддати сина в язичницьку школу на навчання. У цей період підліток познайомився з пресвітером Єрмолаєм, який проживав тоді в Нікомедії. Єрмолай долучив Пантолеона до християнської віри і навчив лікування.

Одного разу Пантолеон, побачивши загиблу від укусу змії маленьку дитину, став молитовно просити Господа, і малюк воскрес. Цей випадок остаточно повернув Пантолеона до Ісуса Христа, Єрмолай провів йому обряд хрещення, при якому той отримав нове ім'я Пантелеймон.

Лікарською справою Пантелеймон займався безоплатно. За віру Христову його піддали тяжким мукам в період правління суворого імператора Максиміана. Пантелеймона підвішували до дерева і палили тіло свічками, розривали металевими кігтями і колесували, кидали диким тваринам на розтерзання, опускали в кипляче олово, прив'язували на шию важкий камінь і топили в морі.

Але Бог щоразу давав йому сили витримувати муки. Тож в люті правитель віддав указ відсікти Пантелеймону голову мечем.

Які традиції та обряди існують в цей день?

До 9 серпня пізня осіння капуста починає в качани в'язатися. Щоб вони виросли смачні, тугі і великі, господині в цей день проявляли до овочу свою повагу і обов'язково готували випічку з капустяною начинкою, пригощали нею сусідів, дітвору, мандрівників і жебраків.

Дату тому і назвали в народі «качанник». Хороша прикмета — побачити сьогодні зайчика, що сховався в капусті, це передвістя великого і несподіваного прибутку.

Як правильно звертатися до Святого Пантелеймона з проханнями про здоров'я?

У народі вірили, що в день Пантелеймона цілителя і всім рослинам властива особлива зцілююча сила. Тому 9 серпня з самого ранку йшли в поля, ліси і луки збирати лікарські ягоди, корінці і травичку. Перш, ніж зривати, обов'язково тричі хрестилися і читали «Отче наш».

Не лише у рослин цілюща сила сьогодні, але і у дощової води. Якщо пошле Господь на землю дощик 9 серпня, то підставте під нього ємність і зберіть водичку. Особливо це потрібно зробити тим, хто тримає домашню худобу. Тварин омивають зібраною водою, щоб від усіляких хвороб захистити.

Сьогодні помоліться святому Пантелеймону про здоров'я рідних і близьких. З ранку підіть до церкви, постійте на святковій службі, поставте свічки біля його образу і попросіть захистити від усіх недуг.

Обов'язково читайте молитви і акафіст святому Пантелеймону, якщо має бути операція. Коли людина важко хворіє або знаходиться в несвідомому стані, за неї це можуть зробити родичі.

А щоб результат операції був благополучним, не забувайте про народні прикмети:

  • Хірургу, який буде оперувати, не бажайте удачі, інакше все піде шкереберть.
  • Не беріть в лікарню з собою нові речі.
  • Нічого в лікарні не забувайте з особистих речей, а то знову повернетеся.

Погодні прикмети на 9 серпня

  • Увечері 9 серпня поспостерігайте, як поводяться гнойові жуки. Якщо над землею вони літають низько, значить, хороша погода протримається ще довго.
  • Якщо сьогодні погода кілька разів протягом дня змінюється, то такими ж мінливими будуть і осінні місяці.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *