5 історичних фактів, про які школярам не розповідали

5 історичних фактів, про які школярам не розповідали | INFBusiness

Уроки історії в школі любили всі, передає Ukr.Media. А все тому, що знати про древніх, правителів, перевороти і війнах в дитинстві нам було не дуже цікаво.

Але з часом, ми інакше подивилися на історію. Адже будучи дорослими, ми стали розуміти, скільки всього цікавого і незвичайного таїть у собі наука про минуле.

Сьогодні ми розповімо 5 історичних фактів, які не потрапляли в шкільну програму, адже дітям про них знати було зовсім не обов'язково. Але ця інформація виявилася досить несподіваною і цікавою.

1. Торгівля жінками в Англії.

Коли на дворі була епоха промислової революції, серед англійців було багато нещасливих шлюбів. Однак розлучалися дуже рідко, адже розлучення був дорогим процесом і обтяжливим. Тому спритні англійці придумали як позбавлятися від ненависних дружин — продавати.

Торгівля жінками в Англії зароджувалася приблизно в середині XVIII століття і, звичайно ж, не була офіційною процедурою, адже шлюб легально не розривався.

5 історичних фактів, про які школярам не розповідали | INFBusiness

Але місцева влада закривали очі на події. Більше того, траплялися випадки, коли дружин виставляли на аукціон, віддаючи свою «другу половинку» тому, хто більше заплатить.

2. Ненависть Морзе.

Семюель Морзе більшості відомий завдяки створенню однойменного коду, використовуваного для спілкування. Але мало хто знає про його політичну кар'єру, де він проявив себе як ненависник іммігрантів і затятий супротивник католицької церкви.

5 історичних фактів, про які школярам не розповідали | INFBusiness

На думку Семюеля Морзе, який написав свого часу серію статей під псевдонімом «Брут», жебраки іммігранти з Ірландії та Італії привозили з собою тільки неуцтво і католицизм. Чи варто говорити, що сучасники Морзе були приголомшені його радикальними поглядами?

Семюель спробував виграти вибори на посаду мера Нью-Йорка в 1836 році від партії нативистов, але посів останнє місце серед кандидатів. Провал на політичному поприщі дозволив йому зосередитися на іншій роботі і згодом ми отримали видатного винахідника і художника.

3. Картина да Вінчі.

Леонардо да Вінчі вважають одним із найвпливовіших художників всіх часів, тому його картини мають величезну цінність. Можеш уявити ажіотаж у 90-х роках минулого століття, коли розкрився до тих пір невідомий нарис культового художника, на якому зображувався Орфей, атакований злісними фурією.

5 історичних фактів, про які школярам не розповідали | INFBusiness

Картину взялися охороняти з величезною відповідальністю, викликали цілу команду реставраторів. Але стався неприємний казус — ті обробили ескіз спиртом, в результаті чого чорнило зникли і картина була безнадійно зіпсована.

4. Вірші і Франклін.

Бенджаміна Франкліна американці знають і пам'ятають як одного з найвидатніших політичних діячів. Але сучасникам він також запам'ятався своїми безглуздими вчинками.

5 історичних фактів, про які школярам не розповідали | INFBusiness

Його друг — Джеймс Ральф був змушений залишити дружину на піклування Бенджаміна і виїхати на заробітки. Оскільки Джеймс часто писав вірші, він часто відправляв їх Бенджаміну Франкліну, щоб той висловлював свої зауваження. Майбутній батько-засновник США ненавидів вірші і дуже дратувався, але все ж відповідав.

Незабаром Бенджамін закохався в дружину Джеймса і спробував донести до неї свої почуття. Але жінка не відповіла взаємністю і все розповіла чоловікові. Так чоловіки і припинили дружити.

Сам Бенджамін Франклін згодом згадував: «Я радий, що ми перестали спілкуватися. Нарешті-то мені не надсилають віршів».

5. Геродот і некрофілія.

Ймовірно, бальзамування до стародавніх єгиптян практикували і інші народи, проте на якісно новий щабель воно вийшло саме в країні фараонів. Геродот писав, що бальзамувальники тих часів мали по кілька дерев'яних манекенів, на яких демонстрували свої послуги, в залежності від бюджету клієнта.

5 історичних фактів, про які школярам не розповідали | INFBusiness

Але грецький історик також згадує і про те, що перед бальзамуванням красивих жінок залишали вдома на пару днів, щоб ті почали розкладатися. Це перешкоджало майстрам бальзамування займатися некрофілією зі своїми клієнтками».

5 історичних фактів, про які школярам не розповідали | INFBusiness

Безумовно, історія — наука вкрай цікава і повчальна. Вона дозволяє не тільки дізнатися більше про життя на нашій планеті задовго до нашої появи, але також допомагає краще зрозуміти людську природу.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *