22 грудня – День Анни Зимової: традиції та прикмети

22 грудня – День Анни Зимової: традиції та прикмети | INFBusiness

22 грудня – православне свято, встановлене на честь зачаття святою Анною Богородиці. Коли точно почали святкувати цю пам'ятну дату невідомо, але найімовірніше, що свято має давнє походження. Писати про нього почали з VIII століття, інформує UkrMedia.

Анна і її чоловік Йоаким ніяк не могли народити дитину, неодноразово молили Бога про допомогу. Вони вже практично зневірилися, так як були літніми. Але одного разу до них з'явився ангел і повідомив, що скоро у них з'явиться малюк. Вдячні Господу за це чудо, вони пообіцяли, що віддадуть дитину в храм для служіння Всевишньому. Через 9 місяців Анна народила дочку, яку назвали Марією.

Ще 22 грудня відбувається святкування чудотворної ікони Божої Матері «Несподівана радість». Під впливом розповіді про чудове бачення грішника виникла іконографія цього образу. Святитель Димитрій Ростовський в своєму творі розповідає про чоловіка, який щодня молився перед іконою Богородиці з немовлям, а після йшов робити погані справи. Одного разу під час молитви образ Богородиці з сином ожив, і чоловік побачив на руках і ногах дитини рани, які кровоточать. Він запитав у Марії, що трапилося з дитям її, на що вона відповіла, що своїми вчинками він знову і знову розпинає Ісуса на хресті.

Чоловік попросив Богоматір помилувати його і помолитися Ісусу, щоб він його простив. Однак Ісус двічі відхилив прохання Марії. Тоді вона сказала, що разом з грішниками буде лежати біля ніг сина до тих пір, поки він не пробачить його гріхи. На цей раз Ісус погодився, але наказав чоловікові цілувати виразки на тілі Богонемовляти. Після того, як грішник це зробив, він прийшов до тями. Це бачення назавжди змінило життя чоловіка, більше він не грішив.

Традиції та прикмети

На Русі вважали, що з цього дня зима остаточно встановлюється. Говорили, що сьогоднішня ніч найдовша, а день найкоротший. Погода часто стояла холодна. У народі вірили, що в цей день між собою борються світло і темрява. Люди молилися червоному сонцю і просили, щоб швидше зима закінчилася, і настали теплі деньки. Вірили, що в цей день сонце вмирає і заново відроджується. Люди наслідували його: гасили полум'я в будинках, а потім заново його добували.

Праведній Анні молилися при безплідді. До ікони Богоматір «Несподівана радість» зверталися з проханням позбавити від душевних недуг, про спокуту гріхів, при глухоті.

Вагітним жінкам в цей день було прийнято постити. Не можна було виконувати якусь роботу, розпалювати вогонь, виходити з дому. Вагітні просили у Всевишнього подарувати їм легкі пологи.

22 грудня бджолярі вважали своїм святом. Після ранкової служби вони йшли в приміщення, де розташовувалися вулика. Ворушили кожен вулик і читали спеціальний заговір. Згідно з повір'ям, такий ритуал допомагав в наступному році отримати багато меду.

У цей день без особливої потреби з дому намагалися не виходити. Вірили, що вечорами дикі звірі збираються в зграї і нападають на людей.

Народні прикмети

 • Якщо сніг випав впритул до огорожі, то літо неврожайним буде. Якщо є проміжок, то очікується хороший урожай.
 • Багато інею на деревах або снігові замети утворилися – буде рік врожайним.
 • Якщо день світлий, то 31 грудня буде морозним і сонячним; якщо похмуро і іній на деревах з'явився, то останній день року буде похмурим і теплим.
 • Джерело: ukr.media

  No votes yet.
  Please wait...

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *