18 вересня – Захарій і Єлизавета, Кумохін день: історія, традиції та прикмети свята

18 вересня – Захарій і Єлизавета, Кумохін день: історія, традиції та прикмети свята | INFBusiness

Дата 18 вересня в народному календарі отримала назву — Захарій і Єлизавета, Кумохін день, інформує Ukr.Media.

Історія свята

Захарій служив в Єрусалимському храмі священиком. Довгий час у них з Єлизаветою не було дітей. Одного разу під час служби Захарій отримав знак від Ангела, що скоро його стара дружина народить дитину. Лише в похилому віці Господь дарував їм радість батьківства і материнства. Їх син — Іоанн Хреститель, найближчий попередник Спасителя Христа.

На згадку того, що свята Єлизавета передбачила пресвятій Діві Марії народження Христа, цей день вважається щасливим для пророкувань. Тому на Захарія і Єлизавету охоче відвідують відунів і знахарок.

У цей день люди поспішали до ворожок дізнатися свою долю. Знахарі вважали, що в цей день "пишеться доля" кожної людини залежно від справ, які були створені ними раніше — добрих чи поганих. Тому він такий і важливий і вдалий для передбачення. Ворожать на долю, на майбутнє заміжжя.

Кумоху вважали представницею нечистої сили, сестрою дванадцяти лихоманок. Живе вона в дрімучому лісі і водить дружбу з Лісовиком. За народними повір'ями 18 вересня виходила ця нечисть з лісу і відправлялася бродити по селах.

Від одного житла до іншого ходила в образі старенької-мандрівниці. Якщо господиня траплялася добросерда, то пускала в будинок таку мандрівницю собі на біду. Кумоха, як тільки в житло входила, відразу починала творити свої злі справи.

Особливо вона пакостила жінкам — насилала всякі недуги, могла покалічити, спину погнути, обличчя викривити, шкіру зробити шорсткою.

Впізнати Кумоху можна за такими ознаками — худа вона надто, простоволоса, потворна, шкіра синявою відливає, очі величезні, ходить в ганчірках. Просить у людей милостиню на хліб або пустити на нічліг.

До чоловіків Кумоха рідше чіпляється, але якщо хто сподобається їй, то зацілувати може до смерті.

Звичаї та традиції

Сьогоднішній день вважається одним з найсприятливіших в році для ворожінь і пророкувань. Навіть сни в ніч на 18 вересня сняться віщі, запам'ятайте їх і розгадайте.

18 вересня — небезпечний день для тих, хто любить давати клятви. У народі вірили, якщо людина присягнеться в цей день, а слів своїх не стримає, то незабаром помре.

Сьогодні викопують цибулини квітучих рослин і відправляють їх в льох на зберігання до весни. За ними визначають, якою буде погода взимку. Якщо на цибулинках шкірка тонка, значить, зима очікується м'яка і тепла.

Народні прикмети

  • Якщо до 18 вересня листя на горобині пожовкло, значить, зима буде рання.
  • За горобиновими деревами можна визначити, якою буде майбутня осінь. Якщо грон з ягодами багато, то осінні місяці очікуються непогожі з затяжними дощами. Якщо ягід мало, значить, осінь буде погожа і суха.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *