Схуднути заважають 4 гормони. Ось як “заспокоїти” кожен з них

Схуднути заважають 4 гормони. Ось як "заспокоїти" кожен з них | INFBusiness

Зайва вага – справжня проблема сучасного суспільства, інформує Ukr.Media.

Проблема не тільки в тому, що ожиріння псує зовнішність і ускладнює покупку одягу. Це ще і вірний шлях до безлічі захворювань – інфаркту, діабету, навіть раку.

Є безліч дієт, тренувань та біоактивних добавок, покликаних допомогти вам позбутися зайвих кілограмів. Головне правило одне: витрачати більше калорій, ніж споживати.

Напевно, ви знаєте, що всі процеси в організмі (включаючи обмін речовин) регулюються спеціальними речовинами – гормонами. Якщо гормональний баланс порушується, це може позначитися на обмін речовин і перешкодити вам скинути вагу.

Давайте подивимося, які гормони впливають на вагу і що з ними можна зробити:

Інсулін

Цей гормон виробляється підшлунковою залозою, щоб перетворювати цукор в енергію і зберігати жир в організмі.

Надмірне споживання вуглеводів може з часом призвести до інсулінорезистентності. Це стан, при якому клітини тіла не можуть сприймати інсулін.

У підсумку підшлункова залоза починає виробляти все більше інсуліну, щоб компенсувати цю проблему. Перевиробництво інсуліну призводить до ожиріння і метаболічного синдрому.

Що робити?

Намагайтеся включати в раціон якомога менше рафінованих цукрів і вуглеводів. Їжте більше білків і жирів омега-3, регулярно робіть зарядку і пийте багато води.

Кортизол

Багато хто звик «заїдати» стрес. Це відбувається тому, що в моменти емоційного напруження наднирники виробляють більше гормону стресу кортизолу.

При хронічному стресі рівень кортизолу постійно високий, з-за чого посилюється апетит і тяга до солодкого.

Що робити?

Вчіться справлятися зі стресом здоровим способом. Підберіть собі фізичну активність, яка допомагає знімати стрес. Це може бути медитація, йога, прогресуюча м'язова релаксація, тайцзи і т. п.

Лептин

Так званий «гормону ситості» лептин синтезується адипоцитами (жировими клітинами). Його основна функція – забезпечувати відчуття насиченості.

Лептин повідомляє мозку, що запаси енергії в тілі вже повні, тому пора відкласти ложку. На жаль, при ожирінні цей захисний механізм перестає працювати через резистентність до лептину. У результаті мозок не відчуває, що пора припинити їсти.

Ця проблема пов'язана з гіперінсулінемією та запаленням гіпоталамуса.

Що робити?

Щоб підвищити чутливість до лептину, слід вживати в їжу протизапальні продукти: жирну рибу, ягоди, авокадо, виноград. Утримайтеся від чіпсів, гамбургерів, печива та інших джерел транс-жирів, оскільки вони сприяють запаленню. Також корисні здоровий сон і регулярні фізичні вправи.

Грелін

Цей гормон – одна з основних причин вашого апетиту. Він виробляється, коли ви довго не їсте, і знижується після їжі.

Дослідження показують, що при ожирінні потрібно більше їжі, щоб знизити рівень греліну. У підсумку гіпоталамус не посилає сигнал про насичення всьому тілу.

Що робити?

Щоб взяти під контроль вироблення греліну, утримайтеся від солодких продуктів і напоїв і додайте в свій раціон більше білка.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *