Про що свідчить відчуття пульсації у скроні — чи треба хвилюватися?

Про що свідчить відчуття пульсації у скроні — чи треба хвилюватися? | INFBusiness

Чи пов'язано це із серцем?

Якщо ви коли-небудь намагалися виміряти свій пульс, то, ймовірно, притискали вказівний і середній пальці до внутрішньої сторони зап'ястя і неухильно рахували кожен пульсуючий удар. Проте чи знаєте ви, що вимір пульсу не обмежується лише зап'ястям? Існує безліч інших точок пульсу, які розташовані в інших частинах тіла. На думку фахівців Penn Medicine, до них належать внутрішня поверхня стегна, обидві сторони шиї, внутрішня кісточка, верхня частина стопи та інші, інформує Ukr.Media.

Крім того, пульс можна виявити над скроневою артерією, яка проходить від скроні у безпосередній близькості від вуха. Оскільки тут існує природний пульс, то нерідко, при дотику до нього виникають подібні відчуття. Однак якщо ви відчуваєте, що ваша скроня пульсує сама по собі, це може бути дещо незвичайніше, особливо якщо відчуття болючі.

Прискорене серцебиття як причина пульсації у скроні

Пульсація скроневої артерії завжди є тривожним сигналом. У деяких випадках людина може просто не помічати свого серцебиття, особливо ті, хто має проблеми з серцем, або люди, які перенесли раніше серцево-судинні захворювання. Це особливо актуально в нічний час, коли додатковий тиск подушки на голову і навколишня тиша можуть зробити пульсуючу скроню більш помітною.

Крім того, пульс, який ви відчуваєте у скронях, може вказувати на те, що ви почуваєтеся трохи не у своїй тарілці. За даними Healthline, коли людина відчуває стрес або тривогу, вона може відчувати прискорене серцебиття. Ці відчуття можуть супроводжуватися тиском або дискомфортом у скроневій артерії. Аналогічним чином серцебиття може прискоритися при перенапрузі під час інтенсивного фізичного навантаження.

Хоча це зустрічається рідше, прискорене серцебиття також пов'язане з деякими захворюваннями, такими як анемія, гіпоглікемія та захворювання щитоподібної залози. Іноді причиною може бути патологія кровоносних судин, хоча це досить рідкісне явище.

Головні болі, артеріїт як причини пульсації у скронях

Деякі види головного болю також можуть бути причиною пульсації у скронях. До них відносяться мігрені та головний біль напруги. При мігрені біль, який часто віддає в бічні сторони голови, може починатися слабо і наростати за інтенсивністю. Аналогічним чином, головний біль напруги також може зачіпати область скроні, і біль може охоплювати голову, як тугий ремінь.

Крім того, причиною пульсації у скроні може бути захворювання, відоме як скроневий артеріїт. При цьому захворюванні, що характеризується запаленням та зниженням кровотоку у скроневих артеріях, дотик до цієї області може бути фізично болючим. Хоча багато людей відчувають пульсуючі відчуття, пульсація зазвичай зменшується настільки, що стає практично непомітною.

А як же артеріальний тиск? Логічно припустити, що пульсація у скронях може бути пов'язана з гіпертонією, проте Harvard Health Publishing пояснює, що це, швидше за все, не так. Швидше для появи симптомів необхідно, щоб артеріальний тиск досяг непомірно високого рівня.

Загалом, якщо біль у пульсуючій скроні триває понад 15 днів на місяць або починає заважати жити, обов'язково зверніться до лікаря. Лікар допоможе вам визначити, чи не відбувається чогось такого, що потребує медичної допомоги.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *