Поради медиків: як видалити смітинку, що потрапила в око

Поради медиків: як видалити смітинку, що потрапила в око | INFBusiness

Скільки разів бувало з вами таке, що повертаючись з роботи додому або прогулюючись по місту, вам несподівано потрапляло щось в око? Це одна з не приємних ситуацій, яка може статися з людиною. Очі починають сльозитися і червоніти, з'являється різь, при цьому немає можливості витягти сторонній предмет з ока. До всього іншого цей процес не можна вважати гігієнічним. Ви можете занести інфекцію, після чого доведеться вирішувати більш серйозні проблеми зі здоров'ям. Але як правильно вчинити, якщо ви опинилися в подібній ситуації?

Навіть найбільш маленька крихітка в оці відчувається, як щось велике, оскільки слизова очей дуже чутлива. Щоб усунути неприємні відчуття у першу чергу, ми використовуємо брудні пальці. Але про цей метод варто відразу забути. Протягом дня ми торкаємося до предметів, на яких живе велика безліч небезпечних мікроорганізмів, які потрапляють на наші руки і потім в очі, якщо ми спробуємо брудними руками очистити їх. Крім цього варто стримувати себе від протирання очей. Подібна дія може призвести до появи подряпин на рогівці. Ніколи не використовуйте ватяний тампон або пінцет для усунення смітинки, інформує UkrMedia.

Як правильно видалити смітинку з ока або повіки

Перед тим, як видалити смітинку, потрібно чисто вимити руки і вмитися. І тільки після цього приступати до рішучих дій.

Якщо частка прилипла до очного яблука або слизової верхнього або нижнього повіка, можна спробувати змити її теплою водою або слабкою чайною заваркою. Для цього наберіть рідину в долоню або столову ложку, як вам буде зручніше, опустіть голову і доторкніться відкритим оком до водної поверхні. Часто поморгайте кілька разів.

Щоб прибрати смітинку з нижньої повіки, обережно відтягніть її вниз двома пальцями і зніміть смітинку кінчиком вологого ватного диску, ватною паличкою або куточком носової хустки.

Якщо смітинка потрапила під верхню повіку, відтягніть її також двома пальцями, але вже за вії, і легенько посмикайте кілька разів вперед-назад. Дивитися при цьому потрібно вниз. Якщо не вийшло, відтягніть її ще раз, але вже як би накручуючи на великий палець. Потім видаліть чужорідне тіло.

В кінці маніпуляцій обов'язково промийте око чистою водою.

Дуже бажано закапати для попередження інфекції очні краплі, наприклад, левоміцитинові. Їх потрібно обов'язково мати у вашій домашній аптечці на такий випадок.

Як не можна видаляти смітинку з ока

При неправильному видаленні смітинки з ока є небезпека пошкодити слизову оболонку або занести інфекцію, а також впровадити смітинку ще глибше в тканини, що істотно ускладнить подальший її витяг.

На рогівці чужорідне тіло взагалі не варто намагатися чіпати, необхідно звернутися до лікаря-окуліста, який точно знає, як його правильно дістати.

Не можна сильно терти очі рукою чи намагатися витягти смітинку з ока за допомогою сухої ватної палички або ватки, намотаної на сірник. Обов'язково потрібно зволожити.

Якщо ви перебуваєте на вулиці і використовуєте носову хустинку, то кінчик її не повинен бути гострим, щоб не пошкодити око. Не можна мочити його слиною, щоб не інфікувати слизову.

По-старовинному люди пробували витягнути смітинку язиком. Намагатися прибрати її таким способом не можна ні в якому разі, оскільки гарантовано занесете інфекцію.

Окрема тема, як видалити смітинку з ока у дитини, а тим більше грудничка. Ніяк. Діти бояться і будуть вести себе неспокійно, в результаті малюк може отримати більш сильну травму. Ідіть в будь-який лікувальний заклад, а в серйозних випадках, які потребують негайного втручання, викликайте швидку допомогу.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *