Лікарі розповіли, чи можна приймати ліки після закінчення терміну придатності

Лікарі розповіли, чи можна приймати ліки після закінчення терміну придатності | INFBusiness

Багато людей не перевіряють дати на ліках зі своєї домашньої аптечки. Деякі зберігають таблетки або мазі місяцями, а хтось навіть роками. Експерти розповіли, що відбувається з ліками, термін придатності яких закінчився, і чи можуть вони завдати шкоди, інформує Ukr.Media.

Не означає, що будуть отруйними

Як зазначила польська хімікиня Сільвія Панек, яка працювала у відділі контролю якості фармацевтичної компанії, "терміни придатності — це не примхи виробників".

За її словами, кількість активної речовини в ліках зазвичай із часом зменшується.

"До кінця терміну придатності її кількість буде найменшою. Тому дія препарату може бути трохи слабшою", — розповіла фахівець.

І додала, що "при цьому ці активні речовини не випаровуються". А що ж тоді з ними відбувається? Сільвія Панек пояснила, що вони можуть розпадатися на інші речовини, і тоді "з'являються домішки".

"Звісно, річ не в тім, що на 28-й день після відкриття сироп усе ще гаразд, а на 29-й він буде отруйний", — заспокоїла експертка.

Крім того, вона нагадала, що не менш важливим є і спосіб зберігання ліків. Більшість ліків слід зберігати в сухому, прохолодному місці, подалі від джерел тепла.

"Якщо ви відкрили сироп у спекотний день і залишили його на кухонній стійці під яскравим сонцем, варто пам'ятати, що ви зберігали його неправильно", — зазначає вона.

Непоправна шкода

Тим часом інші медики заявляють, що "краще не ризикувати" і не використовувати препарати після закінчення терміну придатності.

Особливо це стосується протисудомних засобів, засобів, що купірують напади ішемії та стенокардії, антикоагулянтів, якщо є ризик тромбоутворення, бронхолітиків і спазмолітиків, кардіотонічних і антиаритмічних, препаратів для стабілізації функції щитоподібної залози, заспокійливих і снодійних засобів, оральних контрацептивів, адреналіну, інсуліну, антибіотиків та інших.

Вона також зазначила, що прострочені ліки "можуть виявитися неефективними" і додала, що вони також "можуть завдати непоправної шкоди здоров'ю через зміну їхнього хімічного складу".

Лікарі назвали деякі наслідки:

  • алергічна реакція;
  • отруєння;
  • посилення інфекції;
  • порушення роботи серця;
  • зорові порушення.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *