Чому вагітній жінці забороняється контактувати з кішкою?

Чому вагітній жінці забороняється контактувати з кішкою? | INFBusiness

Вагітність для жінки — це складний період у її житті, який пов'язаний з певними заборонами. Потрібно дотримуватися режиму, правильно харчуватися, уникати стресів, захистити себе від контакту з тваринами. І якщо з попередніми пунктами все зрозуміло, то причому тут тварини? Так, наприклад, вагітній жінці настійно рекомендують не тримати в будинку кішку, і ні в якому разі з нею не контактувати. Абсолютно незрозуміло, чим викликана така заборона, інформує Ukr.Media.

Саме такої думки дотримуються і лікарі, які вважають, що саме кішка може стати причиною зараження вагітної жінки токсоплазмозом, що дуже для неї небезпечно. Хоча, з таким твердженням можна й посперечатися. Вся річ у тому, що кішка не може виділяти токсоплазм, а значить і заразитися від неї неможливо. Джерелами зараження є: погано просмажене м'ясо, земля, і навіть пил на вулиці. Але якщо це так, то тоді чому вагітній жінці не можна контактувати з кішкою?

Виявляється, ми лукавимо, коли говоримо, що кішка не здатна заразити свою господиню токсоплазмозом. Така можливість цілком реальна. Ось з цієї причини і потрібно виключити з нею контакт вагітній жінці, принаймні до того моменту, поки на світ не з'явиться малюк.

Токсоплазмоз дуже небезпечний для дитини, що знаходиться в утробі. Збудниками цієї хвороби є найпростіші мікроорганізми, що отримали назву токсоплазми. Їх звичне місце проживання — кишечник кішок, собак, птахів і людини. Парадокс полягає в тому, що токсоплазмоз може розвиватися лише в котячому організмі. При цьому паразит неймовірно стійкий до зовнішнього впливу. В котячому калі він може зберігатися до двох років. Присутній він і в сирому м'ясі. Якщо воно буде погано просмажене, то паразит неодмінно потрапить в кишечник. Для звичайної людини токсоплазмоз не небезпечний. Він може перебувати в організмі дорослої людини і ніяк себе не проявляти. Лише в деяких випадках на його тлі можуть з'являтися симптоми простудного захворювання. А ось для вагітної жінки цей паразит дуже небезпечний, насамперед, тим, що починає чинити негативний вплив на нервову систему несформованого плоду. В результаті малюк може народитися з різними патологіями, і розумово недорозвиненим. В гіршому випадку плід може просто загинути. Щоб цього не допустити, зараженій на пізньому етапі вагітності жінці, лікарі настійно рекомендують перервати вагітність.

Позбутися від кішки має сенс тим жінкам, які до вагітності не хворіли токсоплазмозом. У людини, яка перехворіла такою хворобою, до цього захворювання розвивається стійкий імунітет, а тому можна нічого не боятися, і залишити кішку в спокої. Навіть якщо і відбудеться інфікування, то на плід воно не зробить ніякого впливу.

І все-таки, заради власної безпеки, вагітній жінці та її домашньому вихованцеві варто пройти обстеження на наявність токсоплазмозу. Адже здати аналізи на ТОРЧ — інфекцію не складно. Ну, а кішку потрібно віднести до ветлікарні, де цей аналіз візьме ветеринар. Якщо з'ясується, що тварина інфікована, то від неї доведеться на час позбутися. Це гарантія того, що ви не захворієте. Тут, як кажуть, «береженого Бог береже».

І все ж, багато жінок не бажають розлучатися зі своєю улюбленицею. У такому випадку потрібно дотримуватися наступних правил: не випускати кішку на вулицю, де вона може заразитися від своїх побратимів, намагатися з нею менше контактувати, постійно мити руки, стежити, щоб тварина не лізла на стіл і до продуктів. При найменших ознаках токсоплазмозу у кішки (поганий апетит, пронос і блювота) потрібно терміново звернутися до ветеринара.

Якщо кішка буде продовжувати жити в будинку, то вагітній жінці потрібно щомісяця проходити обстеження на предмет наявності токсоплазмозу. Це потрібно робити і в тому разі, якщо за твариною доводиться доглядати. Краще, звичайно, якщо цю процедуру виконуватиме один з членів сім'ї. Ну, а якщо ні, то робити це потрібно, використовуючи засоби індивідуального захисту, до яких належать гумові рукавички. Не забувайте періодично проводити дезінфекцію тих місць, де живе кішка.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *