Чого у жодному разі не можна робити літнім людям, якщо ті хочуть прожити дуже довго

Чого у жодному разі не можна робити літнім людям, якщо ті хочуть прожити дуже довго | INFBusiness

Здається, що пенсія — найкращий час, щоб зайнятися всім тим, на що в юності не вистачало часу. Але деякими активностями старий організм можна ненароком і угробити, інформує Ukr.Media.

Підтримувати себе в здоровому тілі і з ясним розумом набагато важче, коли вам за 60. Тому що і харчування стає особливим, і спосіб життя. Щоб було трохи простіше, склали для вас невелику пам'ятку із забороненими в старості діями.

Літнім людям не можна багато сидіти перед телевізором

Літнім людям заборонено довго дивитися телевізор.

Справа навіть не в тому, що під час перегляду чергової передачі з псевдовченими або політиками можна затуманити розум непотрібною інформацією або навіть несподівано стати безконтрольною маріонеткою. По-перше, перегляд телевізійних передач — це статика. Пенсіонерам необхідно рухатися, а не застигати по кілька годин без руху. По-друге, з'являється навантаження на очі, головний мозок і нервову систему. З віком люди часто стають більш вразливими.

Не можна забувати про фізичні вправи

Нехай вам 60, 70 або 80 років, але забувати про елементарну ранкову зарядку категорично заборонено. Літнім людям особливо небезпечно вести малорухливий спосіб життя. Через нього з'являться проблеми з суглобами і виникне ризик розвитку саркопенії (вікової атрофічної зміни скелетної мускулатури), яка призведе до поступової втрати м'язової маси і сили. На пенсії хочеться все-таки поняньчити онуків і світ подивитися, а не опинитися прикутим до ліжка.

Людям похилого віку не можна вживати багато алкоголю

Тільки якщо у найбільші свята і небагато.

Надмірне вживання алкоголю збільшує ризик появи онкології і серцевих захворювань, а з віком шанси тільки ростуть. До того ж через ослаблені кістки пенсіонерів будь-яке падіння при сп'янінні може закінчитися переломом або непоправною для здоров'я шкодою.

Не можна мало спати

Норму сну сім-вісім годин лікарі придумали не просто так. Навіть в юному віці недосип стає причиною безлічі фізичних і психологічних захворювань. Якщо спати на добу менше шести годин, підвищується ризик розвитку хвороби Альцгеймера. Ви ж не хочете поступово втрачати пам'ять і забувати улюблених родичів?

Літнім людям не можна їсти все підряд

Літнім людям необхідно правильно і збалансовано харчуватися.

Як харчується більшість старих? Купують крупи, макарони, хліб, рідко вживають м'ясо і їдять овочі з фруктами. І чинити так — злочин проти організму. Щоб в літньому віці залишатися в здоровому тілі, потрібно їсти продукти, багаті на клітковину, і включати в раціон білки.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *