Замах на прем’єра Словаччини: як реагує світ

Замах на прем’єра Словаччини: як реагує світ | INFBusiness

Замах на прем’єра Словаччини: як реагує світ 15.05.2024 18:26 Укрінформ У світі шоковані замахом на прем'єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо, представники влади інших країн та міждержавних об'єднань висловлюють підтримку главі словацького уряду.

Про це повідомляє Укрінформ.

Зокрема, президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн написала у мережі Х: «Я рішуче засуджую цю підлу атаку проти прем'єр-міністра Роберта Фіцо. Таким актам насильства немає місця в нашому суспільстві, вони підривають демократію, яка є нашим найбільш цінним спільним благом. Мої думки з прем’єр-міністром Фіцо та з його родиною».

Президент Європейської ради Шарль Мішель наголосив, що ніщо не може виправдати цей напад. «Я шокований новинами про напад на прем’єр-міністра Словаччини Фіцо після зустрічі кабінету у місті Гандлова. Ніщо й ніколи не може виправдати насильство або такі атаки. Мої думки – з прем'єр-міністром та з його родиною», – написав він.

Замах на прем’єра Словаччини: як реагує світ | INFBusiness

Фото: Amichai Stein / Х

Голова Європарламенту Роберта Мецола засудила напад на Фіцо. «Шокована жахливим нападом на прем’єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо у Гандлові. Від імені Європейського парламенту засуджую цей акт насильства. Мої думки з ним та з його (Фіцо – ред.) родиною у цей дуже важкий момент», – написала вона.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг «шокований та обурений» нападом на Фіцо. «Бажаю йому сил для якнайшвидшого одужання. Мої думки з Робертом Фіцо, його близькими та народом Словаччини», – написав генсек Альянсу.

Канцлер Австрії Карл Негаммер також засудив замах на прем’єр-міністра Словаччини.

«Замах на життя мого словацького колеги Роберта Фіцо глибоко шокував мене. Ми розмовляли по телефону лише кілька днів тому і інтенсивно обговорювали безпекові питання. Я бажаю йому якнайшвидшого і повного одужання!» – заявив Негаммер.

Він наголосив на недопустимості того, «щоб ненависть і насильство укорінилися в наших демократіях», і закликав боротися проти цього з усією рішучістю.

BREAKING: VIDEO OF SLOVAKIA PRIME MINISTER ROBERTO FICO BEING DRAGGED AWAY AFTER HE WAS SHOT MULTIPLE TIMES pic.twitter.com/Sm2eSYisLe

— Sulaiman Ahmed (@ShaykhSulaiman) May 15, 2024

Шоковані замахом на словацького прем’єр-міністра і представники польської влади.

«Шокуюча новина зі Словаччини. Роберте, мої думки з тобою в цю дуже важку хвилину», – написав у мережі X прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск.

Глава МЗС Радослав Сікорський у дописі висловив сподівання на «одужання пана прем’єр-міністра і з’ясування усіх обставин цієї жахливої події».

Прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте написав у соцмережі Х: «Шокований стріляниною у мого давнього колегу, прем’єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо. Я бажаю йому багато сил, мої думки з ним і його родиною».

Президент Франції Еммануель Макрон також вражений замахом на Фіцо. «Шокований стріляниною у прем'єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо. Рішуче засуджую цей напад. Мої думки і солідарність з ним, його сім'єю і словацьким народом», – написав французький лідер.

Як повідомляв Укрінформ, прем'єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо сьогодні госпіталізували у тяжкому стані після того, як він дістав вогнепальні поранення після засідання уряду в словацькому місті Гандлова.

Словаччина Замах Роберт Фіцо

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *