Ухвалення закону про «іноагентів» до висновків Венеційської комісії розчаровує – генсек Ради Європи

Ухвалення закону про «іноагентів» до висновків Венеційської комісії розчаровує - генсек Ради Європи | INFBusiness

Ухвалення закону про «іноагентів» до висновків Венеційської комісії розчаровує – генсек Ради Європи Заява 15.05.2024 11:43 Укрінформ Увалення грузинським парламентом законопроєкту «Про прозорість іноземного впливу» у третьому, остаточному читанні, не відповідає духу конструктивного діалогу, оскільки це було зроблено до висновків Венеційської комісії.

Як передає Укрінформ, про це йдеться у заяві генерального секретаря Ради Європи Марії Пейчинович-Бурич щодо ситуації в Грузії.

"Ухвалення парламентом Грузії в третьому читанні законопроєкту "Про прозорість іноземного впливу", без очікування висновку Венеціанської комісії, викликає велике розчарування і не відповідає духу конструктивного діалогу», – йдеться в документі.

За словами Пейчинович-Бурич грузинські парламентарії проігнорували «занепокоєння міжнародних партнерів щодо невідповідності законопроєкту європейським стандартам демократії та прав людини».

"Оскільки Венеціанська комісія незабаром має оприлюднити свій висновок, її правові рекомендації мають стати основою для змістовного діалогу та дозволити рухатися вперед відповідно до норм і цінностей Ради Європи», – додає генсек Ради Європи.

Пейчинович-Бурич також глибоко стурбована численними повідомленнями про кампанії залякування, непропорційне застосування сили, незаконні затримання, поширення персональних даних та переслідування мирних протестувальників, журналістів та представників опозиції.

Генсек РЄ закликала грузинську владу вжити негайних заходів для запобігання діям, які є несумісними з принципами демократичного суспільства.

Як повідомляв Укрінформ, у столиці Грузії під час останньої акції протесту проти затвердженого парламентом закону про «іноагентів» затримали 13 осіб.

Нагадаємо, 14 травня парламент Грузії у третьому, остаточному читанні, ухвалив закон «Про прозорість іноземного впливу».

Після цього біля будівлі парламенту, де зібралося кілька тисяч протестувальників, силовики розпочали розгін та затримання демонстрантів.

Фото: coe.int

Грузія Закон Венеційська комісія Пейчинович-Бурич Іноагент

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *