Європейські вибори у Франції: ультраправі стрімко рухаються до перемоги

Європейські вибори у Франції: ультраправі стрімко рухаються до перемоги | INFBusiness

Європейські вибори у Франції: ультраправі стрімко рухаються до перемоги 10.05.2024 13:15 Укрінформ Чи врятує прихильників Макрона панєвропейська позиція та українське питання?

Зворотний відлік розпочався. Менш ніж за місяць, із 6 по 9 червня, усіма країнами Євросоюзу прокотяться вибори до Європарламенту. У Франції вони відбудуться 9 червня. Із 720 депутатів французи мають обрати 81 представника. І ще ніколи ці вибори не важили так багато у політичному житті Євросоюзу і Франції.

Цьому є кілька причин. Найперша – спільна з багатьма іншими країнами Європи, де праві популісти перебувають на неабиякому підйомі. У Франції спостерігається подібна тенденція.

Друга – Європа зовсім не така єдина, як виглядає у заявах багатьох її лідерів, щодо підтримки України. Третя причина – на європейські вибори у Франції дивляться як на проміжне бойове перегрупування з прицілом на наступні президентські, вже у 2027 році.

Попередні вибори до Європарламенту пожвавлювали політичне життя Франції, але не сильно зачіпали французів за живе. Насамперед, тому що це єдині пропорційні вибори у Франції. До того ж, їх результати якось не дуже були помітні на національному рівні. Більше на міжнародному, десь далеко від Парижа, в столицях Євросоюзу – Брюсселі та Страсбурзі.

Однак цього разу все інакше. Одразу два європейські "табу" були порушені останніми роками. По-перше, після Brexit європейці раптом усвідомили, що ЄС – це не фортеця, із Союзу можна спокійнісінько вийти. І тепер цього коника потенційного виходу з Євросоюзу постійно сідлають ультраправі в багатьох країнах. По-друге, розсипалася на друзки та виявилась ілюзорною ідея про те, що мир у Європі – це константа, і його вже не можна сприймати як належне. Усвідомлення того, що на континенті триває війна, та ще й таких небувалих масштабів, що сама Європа може її і не винести на власних плечах, – не може не тривожити.

Отже, ці вибори важать багато. І не лише для французів, але і для нас, українців. Від того, кого оберуть вони, залежатиме, наскільки надійно Європейський парламент буде підтримувати нас. Саме час подивитись більш уважно на фаворитів та на їхню позицію, зокрема щодо України.

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *