У Росію ввозяться десятки снайперських гвинтівок австрійського виробництва – The Insider

У Росію ввозяться десятки снайперських гвинтівок австрійського виробництва - The Insider | INFBusiness

У Росію ввозяться десятки снайперських гвинтівок австрійського виробництва – The Insider Розслідування 17.05.2024 15:22 Укрінформ Після 24 лютого 2022 року до Росії, в обхід санкцій, було ввезено щонайменше 169 австрійських гвинтівок і пістолетів Steyr Mannlicher, які також використовуються у війні проти України.

Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на The Insider.

"За два роки війни в Росію завезли щонайменше 169 гвинтівок і пістолетів Steyr Mannlicher виробництва Австрії. Цю зброю активно застосовують на війні проти України. Як з'ясував The Insider, тільки в лютому 2024 року російські компанії отримали 11 снайперських гвинтівок. Австрійська зброя продовжує надходити в Росію, незважаючи на санкції Євросоюзу і на те, що Австрія дотримується нейтралітету, яким виправдовує відмову від офіційних поставок зброї Україні", – йдеться у повідомленні.

З лютого 2024 року The Insider опублікував кілька розслідувань, присвячених контрабанді європейської та американської стрілецької зброї в Росію. Російські імпортери за час війни отримали понад 15 тисяч одиниць зброї, від пістолетів і мисливських рушниць до снайперських гвинтівок. І якщо імпортні пістолети і карабіни не так часто зустрічаються на фронті, то "австрійські гвинтівки Steyr Mannlicher зберігають свою популярність у снайперів як російської армії, так і силових структур".

"Гвинтівки Steyr Mannlicher використовують снайпери ФСО, які відповідають за безпеку Володимира Путіна, російські найманці в Сирії та Лівії, морпіхи, які воюють в Україні. The Insider вдалося підтвердити за відкритими даними, що австрійські гвинтівки використовують снайпери як мінімум у п'яти різних бригадах в офіційних підрозділах російської армії", – йдеться у статті.

Остання публікація про використання гвинтівок Steyr Mannlicher SSG російськими військами, яка була знайдена The Insider у відкритих джерелах, датована 30 квітня 2024 року.

"У червні 2014 року у відповідь на анексію Криму Євросоюз запровадив експортні обмеження на постачання зброї в Росію. Обговорюване раніше питання про локалізацію виробництва Steyr Mannlicher в РФ за австрійською ліцензією закрили, проте постачання готових гвинтівок не припинили. Російським одержувачем Steyr Mannlicher стала компанія, пов'язана з австрійським заводом", – йдеться у статті.

У Росію ввозяться десятки снайперських гвинтівок австрійського виробництва - The Insider | INFBusiness

Зазначається, що найбільшим імпортером цих гвинтівок є ТОВ "Збройовий салон "Арсенал". Згідно з митними даними, ця фірма до 2018 року отримувала гвинтівки Steyr Mannlicher безпосередньо від виробника та за час співпраці ввезла 19 838 кг продукції. При цьому у лютому 2024 року ТОВ "Арсенал" отримало нову партію з 11 гвинтівок Steyr Mannlicher калібру .338 Lapua Magnum. На сайті "Арсеналу" на момент публікації було вказано наявність понад 20 різних моделей Mannlicher, від мисливських рушниць до снайперських гвинтівок.

У Росію ввозяться десятки снайперських гвинтівок австрійського виробництва - The Insider | INFBusiness

Ще дві компанії, які завозять зброю австрійського виробника – ТОВ "Хантер-Ру" і ТОВ "Тест-Оружие". У березні 2022 року компанія "Хантер-Ру" завезла 20 гвинтівок Steyr Mannlicher SSG 08 калібру .338 LM. Згідно з митними даними, логістичним посередником виступила кіпрська компанія Constantinides Philippos Trading Co Ltd, яку влада Великої Британії підозрює в поставках у Північну Корею. Компанія "Тест-Оружие" у липні 2023 року завезла 65 пістолетів Steyr A2 MF калібру 9 мм.

В австрійській компанії Steyr Arms запевнили в коментарі газеті Die Presse, що після початку російського повномасштабного вторгнення РФ в Україну зброя її виробництва до Росії офіційно не постачалася, а до цього співпраця була зі згаданим "Арсеналом".

У Росію ввозяться десятки снайперських гвинтівок австрійського виробництва - The Insider | INFBusiness

Як повідомляв Укрінформ, провідні італійські збройові компанії Beretta та CD Europe S.R.L, попри санкції, продовжують постачати до Росії снайперські гвинтівки, пістолети та боєприпаси до них.

Фото: The Insider

Австрія Зброя Росія Війна Війна з Росією

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *