У Каталонії проходять регіональні вибори

У Каталонії проходять регіональні вибори | INFBusiness

У Каталонії проходять регіональні вибори 12.05.2024 11:11 Укрінформ У неділю, 12 травня, в іспанській Каталонії проходить голосування на регіональних виборах.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Associated Press.

Понад 5,7 мільйона виборців мають право обирати депутатів до регіонального парламенту в Барселоні.

Як пише AP, це голосування буде випробуванням як для сил сепаратистського руху у регіоні, так і для політики прем’єр-міністра Іспанії Педро Санчеса.

Зазначається, що сепаратисти утримують регіональну владу у Каталонії більше десяти років. Однак опитування та результати липневих національних виборів свідчать, що підтримка відокремлення регіону дещо зменшилася після того, як у 2017 році колишній регіональний президент Карлес Пучдемон організував незаконний референдум про незалежність.

Пучдемон переховується від іспанського правосуддя за кордоном, однак це не заважає йому балотуватися на регіональних виборах у Каталонії, оскільки він проводить кампанію на півдні Франції. Він заявив, що повернеться до Іспанії, коли новообрані законодавці зберуться для обрання регіонального президента через деякий час після виборів.

До цього часу політик сподівається позбутися будь-яких юридичних проблем після того, як іспанський парламент остаточно схвалить спірну амністію для нього та сотень інших сепаратистів. Амністія є частиною зусиль Санчеса зі зниження напруженості у Каталонії.

Санчес веде передвиборчу кампанію разом із кандидатом від соціалістів Сальвадором Ільєю.

Загалом у виборах беруть участь дев’ять партій, жодна з них, за очікуваннями, не набере достатньої кількості голосів, щоб отримати абсолютну більшість у 68 місць в парламенті Каталонії. Через це вирішальне значення матиме укладання угод.

Як повідомлялося, 21 березня колишній глава уряду Каталонії Карлес Пучдемон, який у 2017 році очолив незаконний рух за від’єднання регіону від Іспанії, оголосив про намір знову висуватися на виборах.

Каталонія Вибори

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *