Втручання Китаю у вибори може підірвати демократію в Канаді – розвідка

Втручання Китаю у вибори може підірвати демократію в Канаді - розвідка | INFBusiness

Втручання Китаю у вибори може підірвати демократію в Канаді – розвідка 08.05.2024 03:10 Укрінформ Служба безпеки та розвідки Канади (CSIS) попередила, що постійне втручання Китаю у виборчий процес може загрожувати демократії у країні.

Про це йдеться у звіті CSIS, передає Укрінформ з посиланням на Reuters.

У службі заявляють, що Китай використовував обманні методи, намагаючись вплинути на формування політики на всіх рівнях влади, а також в наукових колах і засобах масової інформації.

«Така діяльність, спрямована на просування національних інтересів КНР, може підірвати демократичний процес у Канаді та її інститути», – зазначається у звіті.

Китай і організації, пов'язані з Комуністичною партією КНР, «залишаються постійною загрозою для інформації, технологій, демократичних інститутів і діаспори Канади», заявили в CSIS. Минулого тижня її директор Девід Віньо сказав законодавцям, що зусилля Китаю щодо крадіжки технологій «приголомшують».

Уряд Джастіна Трюдо представив у понеділок законопроєкт, спрямований на протидію іноземному втручанню. Пропонується створити реєстр осіб, які лобіюють інтереси іншої країни, та надати CSIS більше свободи в обміні інформацією з громадськістю.

Своєю чергою в МЗС Китаю заявили, що Пекін ніколи не був і не буде зацікавлений у втручанні у внутрішні справи Канади.

Проте на початку квітня CSIS дійшла висновку, що Китай втручався у вибори в Канаді у 2019 і 2021 роках. Утім, як заявив Трюдо, на їх результати це не вплинуло, в обох випадках переможцями перегонів стали ліберали.

Як повідомляв Укрінформ, на початку минулого року в канадських ЗМІ з’явилася інформація про нібито неправомірну підтримку Китаєм щонайменше 11 кандидатів у депутати під час загальних виборів 2019 року. Опозиція вимагала від уряду розслідувати ці обвинувачення, однак прем’єр Трюдо запевняв, що іноземним державам не вдалося вплинути на волевиявлення канадців. Згодом в уряді погодилися зробити кроки для розслідування цих звинувачень, у тому числі створити незалежну комісію.

Пізніше Канада оголосила персоною нон грата дипломата генконсульства Китаю у Торонто Чжао Вея. За даними CSIS, китайська розвідка ще у 2021 році намагалася знайти родичів канадського депутата, які, ймовірно, проживали у КНР, «для майбутніх потенційних дій». Саме на Чжао Вея було покладено виконання цього завдання.

Канада Китай Розвідка Трюдо Вибори Втручання у вибори

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *