Війну проти ХАМАСу неможливо виграти лише військовим шляхом – Бербок

Війну проти ХАМАСу неможливо виграти лише військовим шляхом - Бербок | INFBusiness

Війну проти ХАМАСу неможливо виграти лише військовим шляхом – Бербок 16.05.2024 22:01 Укрінформ Німеччина вважає своїм обов’язком не допустити зникнення держави Ізраїль і його програшу в конфлікті із ХАМАСом, в якому, втім, неможливо перемогти лише військовими засобами.

Про це заявила у четвер міністерка закордонних справ ФРН Анналена Бербок, передає Укрінформ.

«Наше державне завдання – стояти на захисті безпеки Держави Ізраїль. Це також означає зробити все, щоб Ізраїль не програв у цій війні», – підкреслила Бербок.

Водночас вона висловила глибоку стурбованість поточними діями ізраїльської армії в Рафаху, де люди не знають, що робити, і більше не мають безпечних місць, куди могли би втекти. Захист цивільного населення, що має бути найвищим пріоритетом, під питанням.

«Це смертельно не тільки для жителів Гази, але й для безпеки Ізраїлю», – переконана глава МЗС ФРН.

Вона запевнила в повній підтримці права Ізраїлю на оборону, але водночас нагадала, що від самого початку Берлін дав зрозуміти, що «сценарій терору не повинен працювати». Військова самооборона має бути спрямована проти терористичного угруповання ХАМАС, а не проти невинних палестинських дітей, жінок і чоловіків, сказала дипломатка.

«Ясно одне: ХАМАС може негайно припинити страждання людей у ​​Газі. Але також ясно, що війну проти ХАМАСу неможливо виграти лише військовим шляхом. Без безпечних місць, ліків, їжі, палива – найелементарніших речей, які потрібні для життя – виникають лише нові страждання та нова ненависть», – зазначила Бербок.

За її словами, яким би важким не був кожен дюйм прогресу, не можна залишати дипломатичних зусиль. Переговори про негайне припинення вогню тривають, так само як роботи з порятунку заручників. Продовжується і гуманітарна допомога. Бербок висловила надію, що настане день, коли ХАМАС більше не становитиме загрози, палестинці будуть жити у власній державі, а Ізраїль здобуде силу та безпеку «завдяки добрим відносинам зі своїми сусідами».

Як повідомлялось, ізраїльська армія проводить масштабну військову операцію проти ХАМАСу після атаки на свою територію 7 жовтня минулого року. Німеччина є однією з країн, яка непохитно стоїть на боці Ізраїлю, але й тут дедалі більше тих, хто висловлює критику на адресу уряду цієї країни.

ХАМАС Ізраїль Німеччина Палестина Сектор Гази Бербок

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *