Туск зібрався на кордон з Білоруссю після засіданні колегії з питань спецслужб

Туск зібрався на кордон з Білоруссю після засіданні колегії з питань спецслужб | INFBusiness

Туск зібрався на кордон з Білоруссю після засіданні колегії з питань спецслужб 10.05.2024 17:15 Укрінформ Глава польського уряду Дональд Туск планує в суботу відвідати кордон Польщі з Білоруссю і зустрітися там з прикордонниками і військовими..

Про це Туск написав в мережі X після засідання колегії з питань спецслужб, передає Укрінформ.

“…Після заслухання голови Прикордонної служби Польщі завтра вранці буду на кордоні з Білоруссю у прикордонників і військових”,- заявив Туск.

Він також повідомив, що представник президента Польщі після зустрічі колегії з питань спецслужб задекларував готовність Дуди до співпраці з урядом у з’ясуванні питання впливу російських та білоруських спецслужб в Польщі. Він також повідомив, що плануються відповідні позови до прокуратури.

За інформацією опозиційної до режиму Лукашенка організації BYPOL, яка об’єднує колишніх працівників силових структур РБ, найближчим часом спецслужби Білорусі готують прорив білорусько-польського кордону групою іноземних мігрантів чисельністю 700-800 осіб. Станом на сьогодні їх легковими автомобілями перевозять до кордону, де формують групами по 25-30 осіб. Серед них є жінки, а більшість з них – мусульмани, які мають родичів у Варшаві, Берліні та Брюсселі.

У Прикордонній службі Польщі підтвердили, що вони отримують різноманітні сигнали, зокрема і про можливе групування спецслужбами РБ великої групи іноземців поблизу кордону з Польщею.

Як відомо, міністр-координатор з питань спецслужб Польщі Томаш Сємоняк підготував законопроєкт про роботу комісії Сейму щодо розслідування впливів Росії і Білорусі на політичне життя у країні в попередні роки.

Дисциплінарний суд при Верховному адміністративному суді Польщі позбавив суддю-втікача до Білорусі Томаша Шмидта суддівського імунітету і дозволив його арешт.

Національна прокуратура Польщі раніше розпочала слідство щодо судді воєводського адміністративного суду у Варшаві Томаша Шмидта, який попросив політичного притулку в Білорусі, за статтею про роботу на іноземну розвідку. Своє рішення про втечу до Білорусі суддя пояснив, зокрема, незгодою щодо курсу Варшави у політиці по відношенню до Білорусі й Росії.

У 2022 році Польща побудувала на кордоні з Білоруссю загородження заввишки 5,5 м і завдовжки 186 км, а також встановила сучасну систему електронного моніторингу.

Це було відповіддю на штучне створення від літа 2021 року Білоруссю та Росією так званого міграційного тиску на кордоні РБ з Польщею та балтійськими країнами.

Як повідомлялося, керівництво МВС Польщі спільно з керівництвом Прикордонної служби країни зараз працює над ущільненням загородження на польсько-білоруському кордоні.

Фото: РАР

Білорусь Польща Туск Кордон

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *