Третє читання закону про «іноагентів»: до протестів у Грузії долучились студенти із 30 вишів

Третє читання закону про «іноагентів»: до протестів у Грузії долучились студенти із 30 вишів | INFBusiness

Третє читання закону про «іноагентів»: до протестів у Грузії долучились студенти із 30 вишів 14.05.2024 12:01 Укрінформ Біля будівлі парламенту Грузії почали збиратись противники закону про "іноагентів", де незабаром розпочнеться сесія, на якій правляча партія "Грузинська мрія" затвердить законопроєкт "Про прозорість іноземного впливу" в третьому, остаточному читанні.

Про це повідомляє Ехо Кавказа, передає Укрінформ. 

Потрапити в будівлю депутатам від правлячої партії вдалося завдяки поліції, яка перекрила вулицю від протестувальників. Учасники акції проводили парламентаріїв вигуками "Раби!", пише видання. 

Опозиційні депутати вивісили з вікон парламенту прапори Грузії та Євросоюзу, що супроводжувалося оплесками учасників мітингу.

До акції також приєдналися студенти різних вишів Грузії. Напередодні загальний страйк оголосили студенти понад 30-ти університетів по всій країні. Мітингувальники несуть прапори ЄС та Грузії і скандують: "Ні – російському закону!", "Так – Європі!", пише Sova. 

Від самого ранку учасники мітингу зібралися біля входу до парламенту з боку вулиці Братів Зубалашвілі, проте правоохоронці змусили їх покинути територію.

Президентка Саломе Зурабішвілі раніше пообіцяла, що накладе вето на скандальний законопроєкт. Згідно з Конституцією Грузії, президент протягом 10 днів підписує і публікує закон, або з вмотивованими зауваженнями повертає до парламенту. У "Грузинської мрії" є достатньо голосів, щоб подолати вето. Якщо і після цього президент не підпише закон, його підписує і публікує голова парламенту.

Терміни, протягом яких парламент має подолати вето президента, у Конституції не вказані. Імовірно, "Мрія" може остаточно затвердити закон у середині червня, пише видання.

Як повідомляв Укрінформ, 12 міністрів закордонних справ країн-членів Євросоюзу висловили велике занепокоєння щодо ситуації в Грузії та законопроєкту "про іноагентів". 

Фото: Gala Bochikashvili / RFE/RL

Грузія Протест Закон Студент Іноагент

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *