Швейцарія розглядає можливість пом’якшення правил експорту зброї

Швейцарія розглядає можливість пом'якшення правил експорту зброї | INFBusiness

Швейцарія розглядає можливість пом'якшення правил експорту зброї 16.05.2024 06:29 Укрінформ Уряд Швейцарії прагне мати змогу обійти жорсткий нейтралітет країни, щоб збільшити обсяги експорту зброї, зберігши при цьому заборону на її постачання до України.

Про це повідомляє Bloomberg, передає Укрінформ.

"Уряд країни зможе скасовувати обмеження експорту зброї за виняткових обставин та протягом обмеженого часу, якщо це відповідатиме інтересам зовнішньої політики чи національної безпеки Швейцарії", – йдеться у пропозиціях урядовців.

Водночас, як зазначається, уряд не планує застосовувати виняток, щоб дозволити поставки зброї в Україну. Швейцарія раніше заборонила Німеччині, Іспанії та Данії відправляти в Україну зброю швейцарського виробництва.

Згідно з інформацією на сайті уряду Швейцарії, влада розпочала консультації щодо внесення поправок до Закону про військові матеріали. Суть консультацій полягає у тому, щоб Федеральна рада отримала можливість скоригувати політику експорту військових матеріалів у разі потреби.

"Мета полягає в тому, щоб забезпечити захист фундаментальних інтересів зовнішньої та безпекової політики у разі надзвичайних обставин і, таким чином, зберегти промисловий потенціал всередині країни, адаптований до потреб національної оборони Швейцарії", – йдеться у повідомленні.

У Швейцарії діє заборона на продаж зброї воюючим країнам, якщо вони не беруть участі у бойових діях за мандатом ООН.

Близько трьох чвертей швейцарського експорту зброї йде до країн Європи. Найбільшим покупцем є Німеччина, яка у 2023 році купила зброї майже на 170 мільйонів франків.

Як повідомлялось, у червні 2023 року у Швейцарії провалили закон про реекспорт зброї в Україну. Нижня палата парламенту – Національна рада – відхилила законопроєкт, відомий як Lex Ukraine, який дозволив би третім державам передавати Україні зброю швейцарського виробництва.

Наразі Федеральна рада Швейцарії може дозволити реекспорт виробленої у країні зброї лише у виняткових випадках, наприклад якщо Рада Безпеки ООН засудить війну Росії проти України. Однак цей варіант виключений, оскільки РФ має в Радбезі ООН право вето.

Фото ілюстративне: Bloomberg

Експорт Швейцарія Уряд Зброя

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *