Росія знову заблокувала засідання форуму ОБСЄ

Росія знову заблокувала засідання форуму ОБСЄ | INFBusiness

Росія знову заблокувала засідання форуму ОБСЄ 15.05.2024 22:15 Укрінформ Делегація РФ у середу у черговий раз заблокувала засідання одного з постійно діючих директивних органів ОБСЄ – Форуму безпекового співробітництва (ФБС).

Про це власному кореспонденту Укрінформу повідомили у Постійному представництві України при міжнародних організаціях у Відні.

"Росія демонструє деструктивні підходи стосовно ОБСЄ та послідовно і цілеспрямовано руйнує цю міжнародну організацію. Російською делегацією у середу було вчергове заблоковано проведення Форуму безпекового співробітництва ОБСЄ. Наразі РФ – єдина країна в організації, яка вдається до таких кроків", – заявили у місії.

Було вказано на те, що причина таких дій росіян є очевидною – "тотальна підтримка України на майданчику Організації, як з боку країн-учасниць, так і з боку керівних органів, а також неможливість Росії змінити існуючий стан справ".

Попри такі дії російської делегації, Хорватське головування у ФБС ОБСЄ все ж провело у середу захід в альтернативному форматі – консультацій. "Під час нього країни-учасниці ОБСЄ рішуче засудили російську агресію та висловили готовність надавати підтримку Україні стільки, скільки буде потрібно", – повідомили в українській місії.

Як повідомляв Укрінформ, Форум безпекового співробітництва та Постійна рада є постійно діючими директивними органами ОБСЄ, які засідають у Відні на щотижневій основі за участю делегацій усіх країн-учасниць. Форум уповноважений розглядати питання військово-політичного виміру діяльності Організації з метою зміцнення військової безпеки та зменшення ризиків конфліктів у Європі. Триваюча російська агресія проти України є одним з головних питань порядку денного ФБС з 2014 року.

Головування у Форумі проходить на ротаційній основі і триває 4 місяці. Нині головує Хорватія.

Російська делегація неодноразово використовувала різні процедурні питання для блокування засідань Форуму.

ОБСЄ Україна Росія

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *