Польща виділить понад $2,5 мільярда на зміцнення кордону з Росією та Білоруссю

Польща виділить понад $2,5 мільярда на зміцнення кордону з Росією та Білоруссю | INFBusiness

Польща виділить понад $2,5 мільярда на зміцнення кордону з Росією та Білоруссю 18.05.2024 15:53 Укрінформ Варшава виділить 10 млрд злотих (понад 2,5 млрд дол.) на зміцнення східного кордону країни у межах програми “Щит Схід”.

Про це повідомив в суботу в Кракові прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск, передає кореспондент Укрінформу.

“Ми прийняли рішення про інвестування в нашу безпеку, а насамперед у безпечний східний кордон, 10 млрд злотих. Ми розпочинаємо великий проєкт будівництва безпечного кордону, зокрема системи фортифікацій, а також такого облаштування території й екологічних рішень, які призведуть, що цей кордон потенційний ворог не зможе пройти”, – заявив Туск.

Він додав, що ці 10 млрд злотих польський уряд вже почав виділяти, відповідні роботи вже тривають.

“Ми назвали цей національний план оборони і відлякування “Щит Схід” (Tarcza Wschod). Це буде щит, який захистить нас від потенційних агресорів зі сходу і відлякуватиме ворога – на ділянці 400 км кордону з Росією і Білоруссю”, – заявив Туск.

Як повідомляв Укрінформ, Варшава зміцнюватиме фортифікаційні загородження на польсько-білоруському кордоні в умовах прогресуючої гібридної агресії Білорусі проти Польщі.

У 2022 році Польща побудувала на кордоні з Білоруссю загородження заввишки 5,5 м і завдовжки 186 км, а також встановила сучасну систему електронного моніторингу.

Це було відповіддю на штучне створення від літа 2021 року Білоруссю та Росією так званого міграційного тиску на кордоні РБ з Польщею та балтійськими країнами.

Фото: PAP

Білорусь Польща Росія Кордон

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *