Найбільші переможці і невдахи війни Росії в Україні

Найбільші переможці і невдахи війни Росії в Україні | INFBusiness

За останні кілька років деякі країни особливо наростили виробництво та експорт зброї. Найбільші переможці та невдахи геополітичних змін за версією Стокгольмського інституту дослідження проблем миру (SIPRI) у викладі The Economist.

Ключові факти від Forbes.

На США, Росію, Францію, Китай і Німеччину припадає понад три чверті світового експорту зброї. Та у цій грі з’являються новачки, які готові позмагатися із важковаговиками і вже показують хороші результати. А зміна геополітичної ситуації, зокрема війна Росії в Україні, тільки сприяє успіху вискочок.

Південна Корея

За п’ять років до 2022-го (включно) країна піднялася до дев’ятого місця у рейтингу найбільших продавців зброї.

Минулого року Південна Корея продала зброї на $17 млрд, що у понад двічі більше, ніж у 2021-му.

Лише Польща закупила у Сеулу зброї на близько $14,5 млрд.

Конкурентні ціни, висока якість зброї і швидке виконання замовлень — причини успіху Південної Кореї, як і повна підтримка уряду та привабливі кредитні умови для покупців. 

Туреччина

Між 2018-м і 2022-м турецький експорт зброї виріс на 69% у порівнянні із попереднім пʼятирічним періодом, а її частка на світовому ринку зброї збільшилася вдвічі.

Вартість оборонного і аерокосмічного експорту у 2022-му зросла на 38% до $4,4 млрд у порівнянні із попереднім роком. 

Найбільше Туреччина експортує бойові дрони. Так, у липні країна підписала угоду із Саудівською Аравією на $3 млрд на постачання дронів Akinci. 

За славнозвісними ʼБайрактарамиʼ вишикувалася черга з понад 20 країн, бо вони дешевші і доступніші за американські аналоги, а також надійніші за китайські. 

Південна Корея і Туреччина виграли від проблем своїх головних конкурентів.

За славнозвісними ʼБайрактарамиʼ вишикувалася черга з понад 20 країн, бо вони дешевші і доступніші за американські аналоги, а також надійніші за китайські. /Getty Images

За славнозвісними ʼБайрактарамиʼ вишикувалася черга з понад 20 країн, бо вони дешевші і доступніші за американські аналоги, а також надійніші за китайські. Фото Getty Images

Де є переможці, там є невдахи

Росія

Через війну і геополітичну ізоляцію страждає російський експорт зброї.

Індія, раніше найбільший покупець Росії, скоротила свої закупи російської зброї на 37% в період 2018–2022 років. Загальний збройний експорт Росії у цей же період впав на 31% у порівнянні із попереднім чотирирічним періодом.

На таку ситуацію могла вплинути погана реклама, яку Росія робить своїй зброї у боях в Україні. Російське обладнання і системи програють у порівнянні із натівськими. 

Що довше Росія вестиме війну в Україні, то складніше їй буде повернути лідерські позиції на світовому ринку зброї, адже санкції заважають їй виробляти і продавати зброю на повну. 

Китай

Через погану якість і ще гіршу службу підтримки дронів Китай втрачає позиції у цьому сегменті, відкриваючи шлях для Туреччини.

Країни Південно-Східної Азії не надто охоче співпрацюють із Китаєм через жорсткі умови контрактів, які той ставить покупцям. 

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *