Країни Балтії, Польща, Фінляндія і Норвегія домовилися створити «стіну з дронів» на кордоні

Країни Балтії, Польща, Фінляндія і Норвегія домовилися створити «стіну з дронів» на кордоні | INFBusiness

Країни Балтії, Польща, Фінляндія і Норвегія домовилися створити «стіну з дронів» на кордоні 25.05.2024 09:36 Укрінформ Низка країн Балтійського регіону домовилися створити «стіну з дронів», яка дозволить захищати зовнішні кордони країн за допомогою безпілотників.

Про це сказала міністерка внутрішніх справ Литви Агне Білотайте після зустрічі з колегами з країн Балтії, Польщі, Фінляндії та Норвегії у п'ятницю у Латвії, передає Укрінформ з посиланням на LRT.

«Це абсолютно нова річ – «стіна з дронів» від Норвегії до Польщі, метою якої буде захист нашого кордону за допомогою дронів та інших технологій. Не лише за допомогою фізичної інфраструктури, систем спостереження, але і з використанням дронів та інших технологій, які б дозволили нам захищатися також від провокацій з боку недружніх країн та запобігати контрабанді», – сказала Білотайте.

За її словами, Литва вже планує посилити охорону кордону за допомогою безпілотників – у Службі охорони держкордону Литви створено підрозділ БПЛА, ведуться закупівлі додаткових безпілотників та антидронових систем.

Міністерка не стала робити припущень, коли ця ідея буде реалізована. За її словами, «стіну з дронів» можна створити за рахунок коштів Євросоюзу.

Як додала Білотайте, на зустрічі також було досягнуто домовленостей про організацію в державах регіону спільних навчань з евакуації.

Як повідомляв Укрінформ, раніше видання The Washington Post писало, що безпілотники змінюють війну в Україні так само, як танки під час Першої світової.

Фото ілюстративне з сайту defence-ua.com

Безпілотник Польща Країни Балтії Росія Кордон

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *