Китай вважає правильним шляхом політичне розв’язання «української кризи» – Сі Цзіньпін

Китай вважає правильним шляхом політичне розв'язання «української кризи» - Сі Цзіньпін | INFBusiness

Китай вважає правильним шляхом політичне розв'язання «української кризи» – Сі Цзіньпін 16.05.2024 11:19 Укрінформ Голова КНР Сі Цзіньпін вчергове заявив, що Китай вважає лише політичне врегулювання правильним шляхом вирішення «української кризи», і позиція Пекіна стосовно цього залишається незмінною.

Про це він сказав на пресконференції з російським очільником Володимиром Путіним у Пекіні, яка транслювалася на ТБ, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

«Китай і Росія вважають, що лише політичне врегулювання «української кризи» (так у Китаї називають війну – ред.) є правильним напрямом її вирішення, – заявив Сі. – Позиція Китаю стосовно цього завжди була чіткою і послідовною».

За його словами, при врегулюванні «кризи» необхідно дотримуватись цілей та принципів Статуту ООН, поважати суверенітет і територіальну цілісність усіх країн, враховувати обґрунтовані занепокоєння всіх сторін безпековими питаннями, а також вибудовувати збалансовану, ефективну та стійку архітектуру безпеки.

«Китайська сторона сподівається на якнайшвидше відновлення миру та стабільності на Європейському континенті і готова продовжувати відігравати свою конструктивну роль для цього», – зазначив Сі.

Путін, своєю чергою, подякував китайській стороні «за ініціативи, що висуваються Пекіном для врегулювання «кризи в Україні».

Він додав, що домовився з Сі докладно обговорити весь комплекс зовнішньополітичного порядку денного на неформальній зустрічі сьогодні ввечері та, зокрема, «поінформувати голову КНР про ситуацію, що складається навколо «української кризи».

Як повідомляв Укрінформ, голова КНР Сі Цзіньпін на переговорах з очільником Росії Володимиром Путіним пообіцяв залишатися добрим сусідом і надійним партнером РФ.

Фото: EPA/UPG 

Китай Сі Цзіньпін Україна Росія

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *