Кількість вильотів винищувачів НАТО на перехоплення літаків РФ зросла на понад 20% – Reuters

Кількість вильотів винищувачів НАТО на перехоплення літаків РФ зросла на понад 20% - Reuters | INFBusiness

Кількість вильотів винищувачів НАТО на перехоплення літаків РФ зросла на понад 20% – Reuters 17.05.2024 05:46 Укрінформ У першому кварталі 2024 року кількість вильотів винищувачів НАТО на перехоплення російських літаків, які наближалися до повітряного простору країн-союзниць Альянсу над регіоном Балтійського моря, зросла на 20-25%.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє агентство Reuters із посиланням на джерело в НАТО.

Співрозмовник агентства відмовився назвати конкретні цифри щодо кількості польотів російської військової авіації, зафіксованих поблизу території НАТО. Торік Альянс повідомив, що винищувачі сил союзників понад 300 разів підіймалися в небо на перехоплення військових літаків РФ, при цьому більшість інцидентів сталася над Балтійським морем.

Однак відтоді в НАТО зауважили зміни у складі літаків РФ, помічених поблизу території Альянсу, заявив співрозмовник Reuters.

За словами джерела агентства, на відміну від минулого, західні пілоти сьогодні майже не виявляють російських винищувачів або стратегічних бомбардувальників, що наближаються до повітряного простору союзників, і більшість перехоплень тепер здійснюють літаки спостереження або іноді транспортні літаки.

Джерело зазначило, що незрозуміло, чому РФ змінила свою поведінку, але є припущення, що Москві необхідні її бомбардувальники та винищувачі в Україні, оскільки бойові дії там стають все інтенсивнішими.

У НАТО заявляють, що військові літаки Росії вже давно не передають код транспондера, що вказує на їхнє місцезнаходження та висоту, не вказують план польоту і не спілкуються з авіадиспетчерами.

Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року Аальянс посилив свою присутність на східному фланзі, відправивши туди більше винищувачів і встановивши наземні засоби протиповітряної оборони. НАТО також розгорнула додаткові винищувачі в Румунії після неодноразових російських ударів по українській інфраструктурі поблизу південно-східного кордону Альянсу.

Як повідомляв Укрінформ, польські винищувачі F-16 двічі, 3 і 6 травня, перехоплювали і супроводжували російський літак-розвідник Іл-20, який здійснював польоти над нейтральними водами Балтійського моря, не порушуючи повітряний простір Польщі.

Фото: NATO Air Command

Літак НАТО Росія Балтійське море Винищувач

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *