Кілька країн ЄС наполягають на санкціях проти Грузії через законопроєкт про «іноагентів» – FT

Кілька країн ЄС наполягають на санкціях проти Грузії через законопроєкт про «іноагентів» - FT | INFBusiness

Кілька країн ЄС наполягають на санкціях проти Грузії через законопроєкт про «іноагентів» – FT 22.05.2024 13:07 Укрінформ Кілька країн ЄС наполягають на санкціях проти Грузії, включно із призупиненням безвізового режиму в разі остаточного ухвалення скандального законопроєкту про «іноагентів».

Про це повідомляє Financial Times із посиланням на обізнані джерела, передає Укрінформ.

За словами співрозмовників видання, Естонія, Нідерланди, Чехія та Швеція виступають з ініціативою обговорити обмежувальні заходи на зустрічі міністрів закордонних справ ЄС наступного тижня.

Джерела FT наголошують, що європейські столиці розглядають «різні заходи тиску на грузинський уряд». Зазначається, що серед варіантів – скасування безвізового режиму з ЄС для громадян Грузії, персональні санкції і заморожування фондів ЄС.

Чиновники ЄС попередили, що в разі ухвалення закону про «іноагентів» він стане серйозною перешкодою для процесу вступу Грузії до ЄС.

Як повідомлялося, 14 травня парламент Грузії у третьому читанні ухвалив закон «Про прозорість іноземного впливу». Документ було ухвалено попри протести та зростання напруженості у країні.

Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі у суботу, ветувала цей закон. Водночас у правлячої партії «Грузинська мрія» є достатньо голосів для подолання вето. Якщо і після цього президент не підпише закон, його підписує та публікує голова парламенту.

У Конституції Грузії не вказані терміни, в які парламент має подолати вето президента. Припускають, що правляча партія «Грузинська мрія» може остаточно затвердити закон у середині червня.

Венеційська комісія Ради Європи наполегливо рекомендувала Грузії скасувати закон "Про прозорість іноземного впливу" в його нинішньому вигляді.

Євросоюз Грузія Санкції Іноагент

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *