Інтереси Китаю і Росії не збігаються – Каспаров

Інтереси Китаю і Росії не збігаються - Каспаров | INFBusiness

Інтереси Китаю і Росії не збігаються – Каспаров Ексклюзив 16.05.2024 16:38 Укрінформ Інтереси Китаю і Росії не збігаються, у стратегічній перспективі вони різні. Пекін зацікавлений у взаємному виснаженні Росії, України і Заходу і не відмовився від територіальних претензій до РФ.

Таку думку в коментарі кореспондентові Укрінформу висловив відомий російський опозиційний політик, 13-й чемпіон світу з шахів Гаррі Каспаров, коментуючи візит правителя Росії Володимира Путіна до Китаю.

Як зазначив Каспаров, Путін поїхав на зустріч із головою КНР Сі Цзіньпіном аби “зрозуміти міжнародну ситуацію”, оскільки китайський лідер останнім часом зустрічався з Держсекретарем США Ентоні Блінкеном, а також здійснив турне країнами Європи.

“Сі і Путін обговорювали спільні дії, хоча інтереси Китаю і Росії навряд чи збігаються. Вони у значній мірі розходяться, особливо у стратегічній історичній перспективі”,- підкреслив Каспаров.

На його думку, Сі Цзіньпін зацікавлений у продовженні війни, у взаємному виснаженні Росії, України, Заходу.

“Виснаження Росії теж на руку Китаю, оскільки одна справа – озброєний до зубів Тайвань з американськими авіаносцями поряд, а з іншого – 1,5 млн квадратних кілометрів території Росії –від Владивостока до Іркутська, які Китай вважає своїми у відповідності до древніх договорів, які заключалися Москвою. А послаблення Росії і зміна демографічної ситуації, особливо в цьому регіоні, Китаю може сильно знадобитися”, – наголосив опозиційний політик.

Відтак, Каспаров вважає це “переговорами нерівноправних партнерів”, і скоріше “поїздкою московського князя на поклон до хана”.

Каспаров висловив думку, що попри різні запевнення на адресу США, Китай знаходитиме способи опосередковано підтримувати Путіна, аби війна продовжувалася.

Однією з основних функцій Китаю на сьогодні російський опозиціонер назвав підтримку вторинного ринку торгівлі з Росією через Центральну Азію, яку Китай “кришує”, адже величезний обсяг торгівлі з Росією йде через Казахстан, Киргизстан, Узбекистан.

“Китай відіграє важливу роль, даючи їм відповідну "кришу", щоб вони продовжували допомагати Росії”, – констатував Каспаров.

Як повідомляв Укрінформ, голова КНР Сі Цзіньпін на переговорах з очільником Росії Володимиром Путіним пообіцяв залишатися "добрим сусідом і надійним партнером РФ". 

Уряд КНР запевняє, що дотримується правил СОТ у торгівлі з Росією і суворо контролює експорт військової продукції і товарів подвійного призначення.

Адміністрація США висловила жорстку позицію щодо дій Китаю, який забезпечує підтримку російського військово-промислового комплексу для підживлення агресивної війни Кремля в Україні. 

Китай США Україна Захід Росія Війна з Росією Гаррі Каспаров

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *